17.06.2019
Kullanıcı Adı:   Şifre:   Beni Hatırla

Yeni Üye  |  Şifremi Unuttum

Haber Detayı
6 Yorum | Yorumlar
KERVANSARAY OTELLERİNDEN YENİDEN DİRİLME ATAĞI
Kervansaray'ın turizm sektöründeki ilk yatırımı olan ve 1982 yılında Bursa'nın kayak merkezi Uludağ'da kapılarını açan Kervansaray Uludağ, 3 yıllık aranın ardından yeniden hizmete girdi.

 

 
Kervansaray Yatırım Holding’in Yönetim Kurulu Başkanı Zeynep Tümer öncülüğünde yürütülen hukuki mücadele sonucunda, Kervansaray yönetimi ile Tarım ve Orman Bakanlığı arasında varılan anlaşmayla, Kervansaray Uludağ Oteli'nin tahsisi 63 yıl boyunca geçerli olmak üzere ihya edildi. 
 
Uludağ oteli 3 yıl ardan sonra açılarak sezonu hatırı sayılır doluluk ile kapattı. Kervansaray Yatırım Holding’in tekrar eski günlerine dönmesiyle ilgili süreci anlatan Yönetim Kurulu Başkanı Zeynep Tümer, “Eve kadar haciz gelince biz bu işe el atmamız gerektiğini düşündük. Hisselerin yüzde 66’sı bende idi zaten. İmza yetkisini üzerime aldım. Halka açık şirketle ilgili önceki yönetiminin kötü niyeti söz konusu idi. Şimdi tekrar bir başarı hikayesi yazılması için kolları sıvadık. Profesyonel ekip kurduk. Borçlarımızı sıraya koyarak ödemeye başladık. Mahkemelik olunmuş Bakanlıklar dahil tüm kurumlarla arayı düzeltmeye başladık. 63 yıllık tahsis zaten akabinde oluştu. Uludağ birinci bölge resmen piknik alanına dönüşmüştü, yeni yatırımlarımızla otelimizi açtık ve esnafın da yüzü güldü” dedi.
 
“Devlete olan borçlarımızı önceliklendirdik”
 
Tümer,  Kervansaray Uludağ özelinde birkaç yenilik düşündüklerini, bir iki sponsorla görüştüklerini, ışıklandırma ile gece kayağının da yapılmasını sağlayacaklarını sözlerine ekledi.
 
Kervansaray Uludağ ile ilgili Orman Bakanlığı ile mahkeme sürecini temizlediklerini, hiç bir sorunun kalmadığını ifade eden Tümer, “Bizim holding bünyemizde 6 otelimiz var. Bursa şehir içinde iki otelimiz bulunuyor. Uludağ var. Antalya’da 2, Marmaris’te bir otelimiz daha bulunuyor. Biz şimdi Kervansaray’da ikinci başarı hikayesini kısa sürede yazacağız. Buna inanıyoruz. Devraldığımız dönemden itibaren önceliği devlet borçlarına verdik ve yapılandırmalarımızı gününde ödemeye başladık. Borçlarımızı sırasıyla ödeyeceğimizden kimsenin şüphesi olmasın. Gelen parayı doğru yere akıttığınız zaman doğru yere ödediğiniz zaman problemin aslında çözülebildiğini görüyorsunuz. Netice de yatırımcılarımızın da yüzünü güldürmek istiyoruz” diye konuştu. 

16-03-2019 12:26

(Paylaşmak için önce 'Beğen'i tıklayınız.)
 
Kullanıcı Yorumları Tümünü Göster
sayılganzede
18-03-2019 23:36
Yaktın BiziKervan
Zeynep hanım bol bol böyle pembe haberler veriyor ama gerçek çok farklı kimi kandırmaya çalışıyor anlamadım. Gerçekleri ögrenmek isteyen bu sayılganların neler yaptığını merak eden Google kervan yazsın yeter.
sckan
18-03-2019 21:08
Kervanzefe
6 yıldır bütün birikimim bu şirkete yatırdım sonuç koca bir sıfır. Şirket kazanıyor ortaklar mağdur. Hisse 0.29 kuruş. Bozdur bozdur harca. Afetin ZEYNEP HANIM. DUALARIMIZDASIN.
Maky
18-03-2019 20:53
Bizede yazik
6 yıldır beklemek keşke sadece maddi Yonden zarar verseydi. Bu beklemenin verdiği Ailevi sorunlar ve zararlar bir nebze olsun vicdanınızı rahatsız etse bir an önce makul fiyata getirin bizde çıkalım belki bize verdiğiniz zararları bizde telafi etmeye çalışalım.
Ezel20
18-03-2019 20:48
Yatırımcı
Hangi yatırımdan bahsediyor şirketlerin içini boşalt paraları başka hesaplara aktar sonra biz şeffaf yönetiyoruz de artık şirketi şeffaflık göremedik aksine yatırımcısından intikam alan bir şirket yönetimi görüyoruz adete sikeğin yapını çıkarıyorsunuz inşallah bu yaptıklarınız adalet önünde tecelli bulur...
Mp
18-03-2019 17:07
7 senedir kervandayiz da ne oldu
Zeynep hn 7 yıldır kervansaray hissesine sahibi ne yaptınız yönetime gectiginiz günden beri daha bilânço bile yolayamiyorsunuz. Yazık değil mi size ve şirketinize güvenip yatırım yapan bizlere. Şirketin içini boşaltıp devleti ve insanları yanıltmak nedir. Umuyoruz ki bu açıklamalar milat olur da görürüz.
Habere Yorum Gönder
Başlık:
 
İsim (ya da) Rumuz:
 
E-Posta:
     
Yorum:
 
Diğer Haberler
Yorumlar