17.06.2019
Kullanıcı Adı:   Şifre:   Beni Hatırla

Yeni Üye  |  Şifremi Unuttum

Haber Detayı
1 Yorum | Yorumlar
BAKAN ERSOY'A BRAVO: İŞGALE SON VERİLECEK PLAJLAR HALKA AÇILACAK
Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Ersoy halka açık olması gerekirken işgal edilen plajların halk plajı haline getirileceğini söyledi
 
 
Halk plajlarına kısa süreli kiralama imkânı getirildiğini belirten 
 
Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Ersoy, plajların Anayasa gereği halka açık olduğunu, bunu çeşitli yollarla engellenmesi işlem ve uygulamalarına son vereceklerini söyledi.
 
Bakan Ersoy, plajlarda bazı kişilerin haksız ve hukuka aykırı olarak işgaller gerçekleştirdiğini belirterek, bu durumu değiştirmek için yaptıkları çalışmalar hakkında bilgi verirken Kamu Taşınmazlarının Turizm Yatırımlarına Tahsisi Hakkında Yönetmelik'te Değişiklik Yapılmasına Dair Yönetmelik ile adı geçen Yönetmelik'te bazı değişiklikler yapıldığını söyledi.
 
Bu düzenleme ile işgallerin önüne geçileceğini belirten Ersoy, , anayasaya ve Kıyı Kanunu'na uygun olarak günübirlik tesis alanlarını bakanlık tarafından kısa süreli (sezonluk) olarak kiralanabileceğini ve buraların 'Halk Plajı' olarak hizmet vereceğini söyledi.
 
Bakanlığın verdiği bilgiye göre plajlar  fiyat ve işletme bakımından bakanlığın kontrolü, gözetimi ve denetimi altında olacak. 
 
Bu uygulama ile Antalya, Muğla illeri ile Bodrum, Çeşme ilçeleri gibi yerlerde yurttaşların plaj ve kıyılardan ucuz, kolay ve sağlıklı bir şekilde yararlanmalarının sağlanacağı belirtiliyor.
 

05-04-2019 12:00

(Paylaşmak için önce 'Beğen'i tıklayınız.)
 
Kullanıcı Yorumları
emekliturizmci
06-04-2019 09:13
EMEKLİ TURİZMCİ
UCUZ KOLAY SAĞLIKLI DEĞİL , OLMASI GEREKTİĞİ GİBİ PLAJLAR ÜCRETSİZ OLMASI LAZIM.
Habere Yorum Gönder
Başlık:
 
İsim (ya da) Rumuz:
 
E-Posta:
     
Yorum:
 
Diğer Haberler
Yorumlar