26.06.2019
Kullanıcı Adı:   Şifre:   Beni Hatırla

Yeni Üye  |  Şifremi Unuttum

Haber Detayı
BREXIT BELİRSİZLİĞİ İNGİLİZLERİ TÜRKİYE'YE YÖNELTİYOR
İngiliz turistlerin Avrupa dışındaki ülkelere rezervasyonlarında yüzde 14'lük bir artış olduğu, Balear Adaları ve Kanarya Adaları yerine Türkiye ve Tunus'un geri dönüşüne yol açtığı belirtiliyor.

 

 
 
İngiltere’nin Avrupa Birliği (AB)’den ayrılmasını düzenleyen Brexit sürecindeki belirsizlikler İngiliz turistlerin tatil rezervasyonlarında Türkiye’yi tervih etmeye yönelttiği belirtiliyor.
 
GDS aracılığıyla kaydedilen verileri değerlendiren ForwardKeys analisti ve  Başkan Yardımcısı Olivier Ponti’ye göre, AB rezervasyonları bu yılın ilk çeyreğinde önemli ölçüde yavaşladı, Türkiye ve Tunus’a talep artarak sürüyor.
 
Brexit ile ilgili belirsizliğin, insanların tatil planlarını etkilediğini belirten Ponti, İngilterede İspanya rezervasyonlarını azaldığını, Yunanistan, G.Kıbrıs ve Portekiz talebindeki artışın da sınırlı kaldığına , buna karşılık Türkiye talebinde ciddi artış olduğunu belirtiyor.
Bresit’in gündeme gelmesinden bu yana İngilizlerin tatil için AB üyesi olmayan ülkelere kaymaya başladığına işaret eden Oliver Ponti, Türkiye'ye talebin geçen yıla göre yüzde 31 arttığını belirtiyor.
 

10-04-2019 01:18

(Paylaşmak için önce 'Beğen'i tıklayınız.)
 
Kullanıcı Yorumları
Bu habere henüz yorum yapılmamıştır.

Habere Yorum Gönder
Başlık:
 
İsim (ya da) Rumuz:
 
E-Posta:
     
Yorum:
 
Bunları Okudunuz mu?
Diğer Haberler
Yorumlar