17.06.2019
Kullanıcı Adı:   Şifre:   Beni Hatırla

Yeni Üye  |  Şifremi Unuttum

Haber Detayı
KÜÇÜK OTELLERİ YENİLEME ÇAĞRISI
ATSO Meclis üyesi Alp Özel, Antalya'ya gelen turistlerin kent merkezine çekilmesi için 'Antalya merkezinde 10 bin yatak kapasitesine sahip küçük otellerin yenilenmesi gerekir" dedi

 

 
 
Kısa adı ATSO olan Antalya Ticaret ve Sanayi Odası  Meclis Üyesi Alp Özel, il merkezinde 10 bin yata kapasitesine sahip küçük otellerin yenilenmesi gerektiğini söyledi. 
 
Küçük otellerin birçoğu 2015-2017 yılları döneminde krizde iş yapamadığı için 4 yıldır kendini yenileme fırsatı bulamadı" diyen Özel, bu amaçla küçük otellere düşük faizli kredi sağlanmasını istedi.
 
ATSO 36'ncı Grup, Oteller ve Benzer Konaklama yerleri Meslek Komitesi’nin konuyla ilgili proje hazırladığını söyleyen Özel, proje ile şehir otellerinin standardlarının yükseltilmesi ve turistin şehir otellerinde kalmasını sağlamayı amaçladıklarını söyledi.
Konuyla ilgili bilgi veren Özel, Şehirde turist artar Turistin kent merkezine gelmemesinin yıllardır konuşulan bir sorun olduğunu belirterek şunları söyledi:
 
"Hedefimiz 5 yıldızlı otellere gelen turisti şehir merkezine getirmek değil, şehir merkezindeki otellerin kalitesini artırarak, turisti şehir otellerine getirmektir. Şehir merkezinde irili ufaklı otellerin toplam yatak sayısı 10 bin cıvarında. Bu otelleri 10 bin yataklı bir şehir oteli olarak düşünmek gerekiyor. Şehir içindeki otellere belli bir standart getireceğiz. Bunun İçin seyahat acenteleri, tur operatörleri, oteller, mimarlar gibi tüm ilgililerle masaya oturacağız ve normları belirleyeceğiz. 
 
Bakanlık 30 yıl önceki şartlara göre yıldız veriyor. Bunun güncellenmesi gerektiğine işaret eden Özel, "Şehir otellerinin kalitesinin yükseltilmesi durumunda seyahat acenteleri ve tur operatörleri de tüm pazarlardan korkmadan bu otellerle İlgili satış yapabilecek. Çünkü bilecek ki bu otellerin hizmet standardı yüksek, birinci sınıf veya İkinci sınıf ona göre müşterisini teslim edebilecek.
 

10-04-2019 18:32

(Paylaşmak için önce 'Beğen'i tıklayınız.)
 
Kullanıcı Yorumları
Bu habere henüz yorum yapılmamıştır.

Habere Yorum Gönder
Başlık:
 
İsim (ya da) Rumuz:
 
E-Posta:
     
Yorum:
 
Diğer Haberler
Yorumlar