17.06.2019
Kullanıcı Adı:   Şifre:   Beni Hatırla

Yeni Üye  |  Şifremi Unuttum

Haber Detayı
SATIŞLARIN HIZ KESME NEDENİ İSPANYA'NIN AGRESİFLİĞİNDEN
Almanya'da mart ayında satışların yükseliş hızının kesilmesinin nedeni İspanya'nın agresif fiyat indirimlerinin tüketicileri last minute beklentisini yöneltmesinden kaynaklandığı belirtiliyor...

 

 
Almanya’da mart ayında rezervasyonlarda görülen hız kesmenin nedenleri tartışılıyor.
 
Yükseliş hızının yalnız Türkiye değil diğer destinasyonlarda da görüldüğü belirtiliyor.
 
Yükseliş hızındaki durgunluğun pazarlara göre yüzde 1-3 gibi aralıklarla olmasına karşın yükselişteki kesilmenin nedeni araştırılıyor.
İspanya fiyatları % 20-25 düşürdü
 
Almanya’da satışlardaki yükseliş hızının kesilmesinin İspanya’nın peş peşe fiyat indirimlerine gitmesinin de etkili olduğu belirtiliyor.
İspanya birinci pazarı İngiltere’deki Brexit belirsizliğinin neden olduğu talep düşüşünü durdurmak için fiyat indirmeye devam ediyor.
İspanya’nın son dakikada fiyatları yüzde 20-25 oranında indirdiği belirtiliyor.
 
İspanya, Türkiye ve Mısır düştü Yunanistan yükseldi
 
Almanya’da yayınlanan fvw Dergisi’nin Amadeus tarafından açıklanan mart ayı verilerinden aktardığı habere göre, mart ayında Almanya pazarının önde gelen destinasyonları Türkiye, Mısır ve İspanya rezervasyonlarında önemli düşüşler yaşanırken, pazar genelindeki rezervasyonlarda ortalama yüzde 17 gerileme oldu.
 
Mart ayında Antalya satışları yüzde 18 düşerken, İspanya satışları yüzde 36 oranında geriledi. 
 
Mısır Hurghada ve Marsa Alam  satışları yüzde 21 Yunanistan’ın Kos ve Heraklion satışları ise yüzde 8 arttı.
İspanya’nın agresifliği last minaute yöneltti
 
Almanya’daki tur operatörlerinden LMX Türkiye Genel Koordinatörü Serdar Bayraktar, son zamanlarda günlük satışlarda görülen azalmada İspanya’nın son dakikada fiyatlara agresif çıkışlar yapmasının da etkisi olduğunu söyledi.
Bayraktar, İspanya’nın son dönede 20 -25’lere varan fiyat indirimlerine gittiğini belirterek “Bu, tüketicide son dakikayı bekleme eğilimini güçlendiriyor” dedi.
 
Almanya’da ileri tarihli satışlara bakıldığında, mayıs ayına dönük satışlarda yüzde 14 düşüş, haziran ayına dönük satışlarda ise yüzde 10 artış olduğu görülüyor. Temmuz, ağustos ve eylül satışları bir önceki yılın çok az üzerinde seyrederken, sadece Almanya’da okulların yarı yıl tatiline girdiği ekim ayında yüzde 7’lik bir artış söz konusu.
 

13-04-2019 12:00

(Paylaşmak için önce 'Beğen'i tıklayınız.)
 
Kullanıcı Yorumları
Bu habere henüz yorum yapılmamıştır.

Habere Yorum Gönder
Başlık:
 
İsim (ya da) Rumuz:
 
E-Posta:
     
Yorum:
 
Diğer Haberler
Yorumlar