26.06.2019
Kullanıcı Adı:   Şifre:   Beni Hatırla

Yeni Üye  |  Şifremi Unuttum

Haber Detayı
İSPANYA, ANLAŞMALI BREXİT İLE UMUTLANDI
İngiltere'nin AB üyeliğinden ayrılmasını düzenleyen Brexit anlaşmasının bir anlaşma çerçevesinde gerçekleşme olasılığı, İspanya'nın turizmdeki 1. Pazarı olan bu ülke ile ilgili umutları canlandırdı. Anlaşmalı Brexit'in İspanya'nın bu yüzden uğrayacağı zararı azaltacağı belirtiliyor

 

 
 
İspanya, İngiltere’nin AB üyeliğinden ayrıymasını düzenleyen Brexit anlaşması ile ilgili görüşmelerin ekim ayına ertelenmesinden umutlandı.
 
İngiltere’nin Brexit gereği olarak ile ile anlaşmalı mı anlaşmasız olarak mı ayrılacağını ilişkin görüşmeler, İngiltere parlamentosunda yapılan oylamadra 31 Ekim’e kalmıştı.
 
İngiltere parlamentosunun aldığı bu karar ile ilgili olarak İspanya’da yaylınlanan El País gazetesinde Exceltur’un açıklamasına yer verildi. Exceltur açıklamasında anlaşmalı ayrılığın meydaan gelecek zararı tümden ortadan kaldırmayacağını ancak bunun zararın daha az olmsasına neden olacağı belirtiliyoür.
 
Brexit’in İspanyol turizmi üzerindeki olumsuz etkilerinin değerlendirildiği açıklamada Brexit’in İspanya turizmine  1.436 milyon Euro’luk kayba neden olacağı belirtiliyor.
 
Exceltur başkan yardımcısı José Luis Zoreda “Anlaşmalı Brexit’in bize yaratacağı  zararı azaltacak. Dolayısıyla anlaşmalı ayrıylık İspanya turizm sektörü için iyi bir haberdir " diyor.
 
Zoreda, Brexit'in yarattığı belirsizliğin 2019 yılının ilk çeyreğinde, bir önceki yılın aynı dönemine göre, İngiliz pazarında satışların yüzde 4,2 oranında azalmasına neden olduğunu belirtererk bunun bölgelere göre dağılımı konusundoa şunları söylüyor:
Brexit’ten ençok Kanarya Adaları etkilendi (- Yüzde 6.8); Balear Adaları (-yüzde 5,6; Murcia (– yüzde 5,6); Valensiya (- yüzde 4.3) Andalusia ( - yüzde 4.6).
 

15-04-2019 07:00

(Paylaşmak için önce 'Beğen'i tıklayınız.)
 
Kullanıcı Yorumları
Bu habere henüz yorum yapılmamıştır.

Habere Yorum Gönder
Başlık:
 
İsim (ya da) Rumuz:
 
E-Posta:
     
Yorum:
 
Bunları Okudunuz mu?
Diğer Haberler
Yorumlar