26.06.2019
Kullanıcı Adı:   Şifre:   Beni Hatırla

Yeni Üye  |  Şifremi Unuttum

Haber Detayı
AYVALIK ŞEYTAN SOFRASI ARASINA TELEFERİK HATTI
Projenin amacının bölgeye gelen turistlerin Ayvalık'taki Şeytan Sofrası'na taşınmasını amaçlayan teleferik hattı projesi için çalışma başlatıldı..

 

 
 
Balıkesir Büyükşehir Belediyesi’nin 2014 yılında tasarlanıp planlanan Ayvalık – Şeytan Sofrası teleferik hattı için çalışmalarbaşlatıldı.
Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkanı Yücel Yılmaz, "Bu projemiz turizme artı değer sağlayacak" dedi.
Yılmaz, proje ile ilgili olarak bilgi verirken şunları söyledi:
 
"Projenin amacı turizm sezonunda bölgeye gelen turistlerin  turizmin en önemli noktalarından Ayvalık'taki Şeytan Sofrası'na turistlerin teleferik İle taşınmasıdır. Bu projemiz turizme artı değer sağlayacak.
 
Yap-İşlet-Devret 
 
Bu proje zaten 2014 yılında Büyükşehir Belediye Başkam olan Edip Uğur tarafından tasarlanmış, planlanmış. Projenin fizibilitesi çıkartılmış, yap-işlet-devret modeli ile etütleri tamamlanmış bir projeydi. Biz de bu projeyi nasip olursa gerekldi firmaları dahil ederek, kendi içinde ihale şartlan oluşturulup hayata geçmesini sağlama startını verdik. 
 
İki noktadan hareket olacak ve tek noktada buluşacak. Yoğunluğu ve sirkülasyonu kaldırması lazım bu projenin. 50 bin kişinin çıkmak istediği yoğunluk olan bir noktadan söz ediyoruz. Bir taraftan inerlerken, diğer taraftan çıkılmasını sağlayacak iki noktadan hareket olacak. Otobüsle, araçla gelenleri, turizm gruplarını rahatlatacak bir proje olacak. 
 

15-04-2019 12:00

(Paylaşmak için önce 'Beğen'i tıklayınız.)
 
Kullanıcı Yorumları
Bu habere henüz yorum yapılmamıştır.

Habere Yorum Gönder
Başlık:
 
İsim (ya da) Rumuz:
 
E-Posta:
     
Yorum:
 
Bunları Okudunuz mu?
Diğer Haberler
Yorumlar