17.07.2019
Kullanıcı Adı:   Şifre:   Beni Hatırla

Yeni Üye  |  Şifremi Unuttum

Haber Detayı
'ALTERNATİF TURİZM, ANTALYA'NIN HEDEFE ULAŞMASINI HIZLANDIRIR'
Alternatif Turizm İşletmeleri Birliği (ATİB) Başkanı Cem Karaca, "Bölgeye has turizm modelleri olası zorlukların aşılmasında da elimizde çok önemli bir güç. Alternatif turizm ürünleriyle hedefe daha kısa sürede ulaşılmasını sağlar' dedi...

 

 
Antalya'da turist hedefini 14 milyondan 20 milyona çıkarılması ile bu hedefe ulaşılması için yapılması gerekenler konusunda öneriler geliyor.
 
Bu kapsamda Antalya Valiliği başkanlığında çalışmalar yürütülüyor. 
 
Çalışmaların yürütülmesi sırasında sektörde işbirliği sağlamak için Antalya Valiliği başkanlığında sektör temsilcilerini bir araya getiren toplantılar düzenlendi. Toplantılarda, sağlık, spor ve alternatif turizm kollarını geliştirerek Antalya'da mayıs ayında başlayıp ekimde sona eren turizm sezonunu yıla yaymak için bölgenin tanıtımlarda öne çıkarılacak değerleri belirlendi. 
 
Antalya’nın belirlenen hedefe ulaşması için resort turizm yanında alternatif turizme de ağırlık vermesi gerektiği belirtiliyor.
Alternatif Turizm İşletmeleri Birliği (ATİB) Başkanı Cem Karaca, "Bölgeye has turizm modelleri olası zorlukların aşılmasında da elimizde çok önemli bir güç. Düğmeli evlerden Likya Yolu'na bölgenin ilgi çekici unsurlarını lüks pansiyonculuk ve alternatif turizme hitap edecek ürünlerle sunmaya yönelik çalışmalar yapıyoruz" dedi.
 
Karaca, turizmi 5 aya sıkışmış bir resort turizmi kıskacından çıkararak 12 aya yaymanın tek yolunun bölgenin alternatif turizm değerlerinin parlatılması olduğunu, alternatif turizmin sektörün sigortası olduğunu söyledi.
 

15-04-2019 12:00

(Paylaşmak için önce 'Beğen'i tıklayınız.)
 
Kullanıcı Yorumları
Bu habere henüz yorum yapılmamıştır.

Habere Yorum Gönder
Başlık:
 
İsim (ya da) Rumuz:
 
E-Posta:
     
Yorum:
 
Bunları Okudunuz mu?
Diğer Haberler
Yorumlar