17.06.2019
Kullanıcı Adı:   Şifre:   Beni Hatırla

Yeni Üye  |  Şifremi Unuttum

Haber Detayı
İSPANYA, YUNANİSTAN VE ALMANYA ANLAŞMALI BREXİT'TEN MEMNUN
ABTA CEO'su Mark Tanzer , 'Anlaşmalı Brexit için sürenin uzatılması, görüşmelerin ekim sonuna bırakılması yaz aylarında yapılacak tatili etkilemeyeceği için daha insanlar artık rezervasyon yapacak' dedi

 

İngiltere’nin AB’den ayrılmasını düzenleyen Brexit ile ilgili gelişmeler Avrupa seyahat pazarında yakından izleniyor. 
 
Aralarında turist gönderen Almanya ile turist alan ülkelerden turizmde birinci pazarı İngiltere olan İspanya’nın da olduğu Avrupa seyahat pazarı aktörleri, İngiltere’nin Avrupa Birliği (AB)’den ayrılmasını  öngören Brexit ile ilgili görüşmelerin 31 Ekime ertelenmesinden memnun.
 
Brexit’in nasıl uygulanacağına ilişkin geçen hafta İngiltere parlamentosunda yapılan oylamada ayrılmanın AB ile imzalanacak anlaşma çerçevesinde olması için karar alınması ve konuyla ilgili görüşmelerin 31 Ekim’de yapılması kararı çıkmıştı.
Konuyla ilgili olarak kısa adı ABTA olan İngiltere Seyahat Acenteleri Birliği’ndne yapılan açıklama parlamento oylamasının hemen ertesinde bile özellikle İspanya’ya yönelik rezervasyonlarda bir hareketlenme olduğu bildirildi.
 
ABTA CEO'su Mark Tanzer , “Anlaşmalı Brexit için sürenin uzatılması, özellikle Espanya rezervasyonlarında bir süreden beri yaşanan belirsizlik nedeniyle hareketlenmesini sağlayacak. Görüşmelerien ekim sonunda yapılacak olması insanlar yaz aylarında yapacakları tatili etkilemeyeceği için daha rahat rezervasyon yapılacak” dedi.
 
Bu arada, ABTA, web sayfasında yer alan  Brexit ile ilgili bilgilendrirmeyi güncelledi. Yeni açıklamada Brexit planının, İngiliz vatandaşları için uçuşların ve vizesiz seyahatin sürdürülmesine yönelik bir engel olmadığı belirtiliyor.
 
Öte yandan Avrupa Komisyonu Başkanı Jean-Claude Juncker anlaşmasız bir Brexit’ten kaçınmak için her şeyin yapılması gerektiğini söyledi. 
Anlaşmalı Brexit olasılığı bu ülkeden ençok turist alan İspanya ve Yunanistan’da memnuniyet yaratırken, turist gönderen ülke olarak Almanya’da da olumlu karşılandı .
 

16-04-2019 02:27

(Paylaşmak için önce 'Beğen'i tıklayınız.)
 
Kullanıcı Yorumları
Bu habere henüz yorum yapılmamıştır.

Habere Yorum Gönder
Başlık:
 
İsim (ya da) Rumuz:
 
E-Posta:
     
Yorum:
 
Diğer Haberler
Yorumlar