17.06.2019
Kullanıcı Adı:   Şifre:   Beni Hatırla

Yeni Üye  |  Şifremi Unuttum

Haber Detayı
2 Yorum | Yorumlar
HAVAALANINDAKİ İLANA "YURTTAŞLIK AYAĞA DÜŞÜRÜLDÜ" TEPKİSİ
İstanbul Havalimanı'na asılan '250 Bin dolar yatırımla Türk vatandaşı olun' reklam afişi tepkilere neden oldu...

 

 
İstanbul Havalimanı’na asılan “250 Bin Dolar yatırımla Türk vatandaşı olun” reklam afişi tepkilere neden oldu. Gazeteci Duygu Demirdağ sosyal medya reklam afişinin fotoğrafını paylaştı.
 
Fotoğrafın paylaşılması ile toplumun her kesiminden ve siyasilerden ‘Yurttaşlık ayağa düşürüldü” tepkisi geldi.
 
Afişe tepki gösterenlmerdenr İYİ Parti İstanbul Milletvekili Prof. Dr. Ümit Özdağ "Hiç bir ciddi devlet böyle vatandaşlık pazarlamaz. Bu yaklaşım pazarlayanların vatana verdikleri anlamın göstergesidir" diye tepki göterdi.
 
Geçen yıl yapılan düzenleme ile yabancıların Türk yurttaşı olma şartlarında değişiklik yapılmış ve 250 bin dolarlık konut alanlara yurttaşlık verilmesinin önü açılmıştı.
 
Resmi Gazete’de yayınlanan düzenleme sonrası özellikle Arap ülkelerinden gelip Türkiye’de konut alanların sayısında artış yaşandı.
 

16-04-2019 10:35

(Paylaşmak için önce 'Beğen'i tıklayınız.)
 
Kullanıcı Yorumları
ozyu
17-04-2019 15:14
sacmalik
bu sekilde olan ulkelerin zaten pasaportu degersiz oluyor
metinsert
16-04-2019 17:05
vatandaslik
boyle bir sey gorulmemis dunyada, bu kadar ucuza vatandaslik verilmez, satilmayan konutlara musteri bulmak dusuncesi ile. bu son derece yanlis bir uygulama.Bu uygulama mutlaka degistirilmelidir. bakin komsularimiz bulgaristan, yunanistan,ayrica karadag, macaristan, malta, portekiz de golden visa programi uyguluyor, ancak,emlak alarak o ulkeye yatirim yapanlara sadece oturma musaadesi veriyor ve bu 5 yil ile sinirli. Dikkat edin hicbiri vatandaslik vermiyor, calisma hakki vermiyor, sadece kısıtlı oturma hakkı veriyor.
Habere Yorum Gönder
Başlık:
 
İsim (ya da) Rumuz:
 
E-Posta:
     
Yorum:
 
Diğer Haberler
Yorumlar