17.06.2019
Kullanıcı Adı:   Şifre:   Beni Hatırla

Yeni Üye  |  Şifremi Unuttum

Haber Detayı
ALTİD'DEN 'TURUNCU YILDIZ' İLE HERŞEY DAHİL'DEKİ ISRAFA ÖNLEM
Gıda İsrafını Önleme ve Bilinçlendirme Platformunun turistik tesis personellerine yönelik seminerinde otellerde israfı önleme önlemler anlatıldı, Önlemleri uygulayanlara turncu yıldız verilecek....

 

 
Kısa adı ALTİD olan Alanya Turistik İşletmeciler Derneği, herşey dahil sisteminde ısrafı önlemek için, Gıda İsrafını Önleme ve Bilinçlendirme Platformu ile işbirliği yaparak geliştirdiği proje ile ısrafı önleyen 250 otele 'Turuncu Bayrak' verecek.
 
Konuyla ilgili olarak Gıda İsrafını Önleme ve Bilinçlendirme Platformu Turuncu Bayrak’ın üyeleri tarafından Alanya Turistik İşletmeciler Derneğ (ALTİD)’in ev sahipliğinde Gardenya Otel’de seminer verildi. Konuyla ilgili turistik tesis personellerinin katıldığı seminerde dünyada 820 milyondan fazla insanın açlık çektiği insanlar için üretilen gıdaların 3’te 1’inin çöpe gittiği belirtildi.
Tabağındaki bitiren otel müşterilerine küçük jestler!
 
Turuncu Bayrak yetkilisi Ali Akgün, Türkiye’de yaşanan israfın önüne geçmek için 250 otelde Turuncu Bayrak Projesi’ni başlattıklarını duyurdu. Seminer sonrasında açıklama yapan ALTİD Başkan Yardımcısı Servet Şakiroğlu, “Özellikle Herşey Dahil Sistemi içinde büyük israf yaşanıyor. Seminerde birçok yöntem anlatıldı. Bunlardan biri de israf oluşturmayan otel misafirlerine küçük jestler yaparak diğer misafirler arasında farkındalık oluşturmak” dedi.
 

16-04-2019 12:24

(Paylaşmak için önce 'Beğen'i tıklayınız.)
 
Kullanıcı Yorumları
Bu habere henüz yorum yapılmamıştır.

Habere Yorum Gönder
Başlık:
 
İsim (ya da) Rumuz:
 
E-Posta:
     
Yorum:
 
Diğer Haberler
Yorumlar