27.05.2019
Kullanıcı Adı:   Şifre:   Beni Hatırla

Yeni Üye  |  Şifremi Unuttum

Haber Detayı
YANAN NOTRE DAME'A BAĞIŞ YARIŞI: İLK GÜN 600 MİLYON AVRO TOPLANDI
Yanan katedralin onarım masrafları için başlayan bağış yarışı için ilk gün iki milyarder iş insanı ve bir şirket toplamda 400 milyon, adları açıklanmayan iş insanları ile şirketlerin de katkılarıyla 600 milyon Avro'yu geçti. Kültür Varlıkları Derneği'nin başlattığı bağış kampanyasına şimdiden 1 milyon Avro'nun üzerinde para toplandı.

 

 
Paris'te yangın sonucu ağır hasar alan, Fransa’nın sembollerinden tarihi Notre-Dame Katedrali'nin yeniden inşası için milyarderler bağış yarışına girdi.
 
Fransız milyarder François-Henri Pinault'un, Notre-Dame'ın onarımı için 100 milyon Avro bağış yapacağını duyurmasının ardından benzer bir vaat Arnault ailesinden geldi.
 
Milyarder Bernard Arnault, ailesi ve sahibi olduğu Fransız lüks ürünler grubu LVMH adına onarım çalışmalarına 200 milyon Avro para yardımında bulunacağını duyurdu.
 
Fransa merkezli uluslararası petrol şirketi de 100 milyon Avro destek çıkacağını açıkladı.
 
Fransa Cumhurbaşkanı Emmanuel Macron, 9 yüzyıllık yapıyı yeniden inşa etme sözü verirken, çalışmaların başlaması için Ile-de-France bölgesinin 10 milyon Avro acil bütçe ayıracağı duyuruldu. 
 
Paris Belediye Başkanı Anne Hidalgo da Notre-Dame Katedrali için uluslararası bağış kampanyası başlatılmasını önerdi.
Dünyadan katedral için maddi destek
 
Kültür Varlıkları Derneği'nin (Fondation du Patrimoine) başlattığı bağış kampanyasında ise şimdiden 1 milyon Avro’nun üzerinde para toplandı.
 
İnternet üzerinden bireysel başlatılan bağış kampanyalarının sayısı ise 50'yi geçti. Sadece bir kampanyada 3 bin doların üzerinde bağış toplandı.
 

16-04-2019 22:37

(Paylaşmak için önce 'Beğen'i tıklayınız.)
 
Kullanıcı Yorumları
Bu habere henüz yorum yapılmamıştır.

Habere Yorum Gönder
Başlık:
 
İsim (ya da) Rumuz:
 
E-Posta:
     
Yorum:
 
Bunları Okudunuz mu?
Diğer Haberler
Yorumlar