27.05.2019
Kullanıcı Adı:   Şifre:   Beni Hatırla

Yeni Üye  |  Şifremi Unuttum

Haber Detayı
PARİS'TE ARTIK RESTORAN VE CAFELER DE NO SHOW ALACAK
Paris'te Michelin yıldızlı bir restoran 'No show'lardan dolayı yıllık 150 bin Avro zarar ediyor. Buna önlem olarak otel ve uçakta olduğu gibi 100 ile 200 Avro arasında cezası kesilmesini öngören düzenleme getirildi. Sistem 245 restoranda uygulamaya kondu

 

Fransa'nın başkentindeki kafe ve restoranlar, otel ve uçaklarda olduğu gibi yapılmış rezervasyonların geç iptal eade ya da gelmeyenlere ‘No show’ cezası kesecek.
 
Bunun için restoranlar rezervasyon yaptıranlardan kredi kartı istiyor. Yapılan rezervasyon gerçekleşmez ya da kısa bir süre önce iptal edilirse otel ve uçaklarda olduğu gibi ‘No show’ cezası kesiliyor.
 
Restoranlar Derneği Les Grandes Tables du Monde, “Büyük restoranlarda bile, rezervasyon iptallerinin sık sık yaşanması işletmeleri zarara sokuyordu bunu önlemek için böyle bir uygulaemaya geçildiğini” belirtiyor.
 
Uygulama ile ilgili olarak Zenchef'in kurucusu Xavier Zeitoun şu bilgileri verdi:
 
Michelin yıldızlı bir restoranın bu yüzden yıllık zararı 150 bin Avroya ulaşıyor. Rezervasyon yapmışken müşterinin gelmemesinden dolayı meydana gelen zarar işletme gelirlerinin yüzde 30'a ulaştığı yerler var. Getirilen düzenlemeyi şimdiye kadar 245 restoran uygulamaya koydu”
 
Uygulamayı başlatan Tour d'Argent restoranının öğle yemeği iptallerinde 100 Avro, akşam yemeği servisi için 200 Avro tutarında iptal ücreti alıyor.
 
58 Tour Eiffel restoranında ise masa daha öce yapılmış rezervasyon 10 gün önce iptal edilirse ücret alınmıyor ama on günden daha kısa sürede iptal olursa kişi başına 86 Avru ceza kesiyor.
 

18-04-2019 09:27

(Paylaşmak için önce 'Beğen'i tıklayınız.)
 
Kullanıcı Yorumları
Bu habere henüz yorum yapılmamıştır.

Habere Yorum Gönder
Başlık:
 
İsim (ya da) Rumuz:
 
E-Posta:
     
Yorum:
 
Bunları Okudunuz mu?
Diğer Haberler
Yorumlar