27.05.2019
Kullanıcı Adı:   Şifre:   Beni Hatırla

Yeni Üye  |  Şifremi Unuttum

Haber Ara
Yazarlar

Gezinomi.com


UcakBileti.com Yurtiçi ve yurtdışı en ucuz uçak bileti seçenekleri ucakbileti.com adresinde.


Haber Detayı
'OKUL TATİLİ BÖLGELERE GÖRE DÜZENLENEBİLİR'
Milli Eğitim Bakam Ziya Selçuk, 'Kültür ve Turizm Bakanlığımızla. Tatillerin düzenlemesi, araya küçük tatiller koymakla ilgili açıklamamız olacak. Bu amaçla bölgelere göre tatil olabilir.'....

 

 
Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, turizmcilerden gelen okul tatilleri yıl içine yayılsın taleplerini değerlendirirken, okul tatillerinin bölgelere göre değişebileceğini söyledi.
 
Bunu Kültür ve Turizm Bakanlığı'yla da görüştüklerini söyleyen Bakan Selçuk, "Tatillerin düzenlemesi, araya küçük tatiller koymakla ilgili bir açıklamamız olacak" dedi. 
 
Bakan Selçuk'un açıklamaları özetle şöyle: "Bölgelere göre tatil şu anki mevzuatla da mümkün. Türkiye'de özellikle doğudaki birçok ilde ağır kış şartları yaşanıyor. Biz bu tek tip anlayışımızdan kaynaklanan neden dolayısıyla, bölgesel tedbir almaktabiraz zorlanıyoruz. Aslında sayın valilerin denetiminde bu konu. Fakat önümüzdeki süreçte bu konuyla ilgili kısa zamanda bir açıklama da yapacağız.
 
Bunu Kültür ve Turizm Bakanlığımızla da, başka kurumlarla da görüştük. Tatillerin düzenlemesi, araya küçük tatiller koymakla ilgili bir açıklamamız olacak. Fakat Türkiye birden bire hemen 200 gün, 220 gün olsun gibi bir hazırlığa henüz sahip değil. 0, zamanla dikkate alınabilecek bir şey. Şu anda biz mevcudu ne kadar iyi yapabilirizin peşinde olmalıyız ve bu amaçla da bölgelere göre tatil olabilir, bunun önü açılabilir. Konuyla ilgili takvimi ilan ettiğimizde aslında sayın valilerin zaten yetkisinde olan bazı hususların çok daha işlevsel biçimde bölgesel yapılması söz konusu olacak.”
 

19-04-2019 08:59

(Paylaşmak için önce 'Beğen'i tıklayınız.)
 
Kullanıcı Yorumları
Bu habere henüz yorum yapılmamıştır.

Habere Yorum Gönder
Başlık:
 
İsim (ya da) Rumuz:
 
E-Posta:
     
Yorum:
 
Diğer Haberler
Yorumlar