27.05.2019
Kullanıcı Adı:   Şifre:   Beni Hatırla

Yeni Üye  |  Şifremi Unuttum

Haber Detayı
HANGİSİ DOĞRU ? ETS HAKKINDA SORUŞTURMA VAR MI YOK MU
Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı'nca : '2014/156 sayılı soruşturma yürütüldüğü', Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı Terör Suçları Soruşturma Bürosu'nca: şüpheli olarak kayıtlı bulunmadığı'belirtiliyor. İkisi de resmi kayıtlı belge ise, hangisi doğru...

 

Cumhuriyet Gazetesi hakkında FETÖ ile ilişki iddiasıyla açılan davada yargılananlar hakkındaki kararın UYAP'a yüklenmesiyle ETS FETÖ ilişkisine yönelik iddiaları yeniden gündeme geldi.
 
"ETS patronu Kültür ve Turizm Bakanı olduğu dönemde..."
 
Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın Kültür ve Turizm Bakanı olarak atadığı Mehmet Ersoy’un sahibi olduğu ETS Tur hakkında FETÖ soruşturması olduğuna ilişkin iddialar yeniden gündemde.
 
 
 
Konuyla ilgili olarak söz konusu davada yargılananlardan, Cumhuriyet Gazetesi eski karikatüristi Musa Kart’ın “Türkiye'de tatil o kadar da ucuz değilmiş!.." başlığı ile twitter hesabından yaptığı ve çeşitli basın mecralarında da yayınlanan açıklamasında "ETS'yi 3 günlük tatil için aramamız FETÖ ile irtibat sayıldı. Aylarca hapis yattık. Anlaşılan bu yeterli bulunmadı. ETS patronunun Kültür ve Turizm Bakanı olduğu bir dönemde 1 yıl 16 gün daha hapis yatacağız” dedi.
 
 
Terör Suçları Soruşturma Bürosu : Şüpheli olarak kayıtlı bulunmadığı
 
Bunun üzerine ETS’nin avukatı daha önce Turizmgazetesi’ne de gönderdiği ve yayımlanan Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı Terör Suçları Soruşturma Bürosu’na 28.02.2019 tarihinde yaptığı başvuruya aynı gün yanıt aldı. Yanıtı da haber ile ilgili yazıların çıktığı mecralara gönderdi.
 
Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı Terör Suçları Soruşturma Bürosu’na 28.02.2019 tarihinde yapıldığı anlaşılan talebe Cumhuriyet Savcısı Uğur Fatih Pehlivan imzasıyla verilen yanıtta şöyle deniyor:
 
“ UYAP kayıtları üzerinde yapılan incelemede ETS Ersoy Turistik  Servisler A.Ş.’nin şüpheli olarak kayıtlı bulunmadığı anlaşılmıştır” 
 
ETS’nin avukatı ise “Müvekkil ETS Ersoy Turistik Servisleri A.Ş’nin FETÖ ile irtibatlı olduğu algısı yaratılmaya çalışılsa da Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı’nın 28.02.2019 tarihli yazısı ile müvekkili hakkında böyle bir soruşturmanın yürütülmediği açıkça ortaya konulmuş olduğundan söz konusu yazı içeriğinin gerçeği yansıtmadığı”nı yazıyor.
 
 
"Gizli / Kısıtlı dava dosyasının 114. sayfası : Soruşturma yürütüldüğü
 
Ancak yeniden gündeme gelen konuyla ilgili olarak Cumhuriyet Gazetesi hakkında açılan “Gizli/kısıtlı” dava dosyası’nın114. sayfasında şöyle yazdığı belirtildi:
 
… anılan şirket hakkında Ankara Cumhuriyet Başsavcılığınca 2014/156*** sayılı soruşturma yürütüldüğü,”  Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı tarih ve dosya numarası vererek soruşturma yürütüldüğünü söylerken,  Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı Terör Suçları Soruşturma Bürosu “ UYAP kayıtları üzerinde yapılan incelemede ETS Ersoy Turistik  Servisler AŞ’nin şüpheli olarak kayıtlı bulunmadığı anlaşılmıştır” diyor.
 
İkisi de resmi belgede yer alan birbirine zıt bu iki bilginin hangisi doğru?...
 

22-04-2019 00:18

(Paylaşmak için önce 'Beğen'i tıklayınız.)
 
Kullanıcı Yorumları
Bu habere henüz yorum yapılmamıştır.

Habere Yorum Gönder
Başlık:
 
İsim (ya da) Rumuz:
 
E-Posta:
     
Yorum:
 
Bunları Okudunuz mu?
Diğer Haberler
Yorumlar