27.05.2019
Kullanıcı Adı:   Şifre:   Beni Hatırla

Yeni Üye  |  Şifremi Unuttum

Haber Detayı
BEDAVACI OTEL MÜŞTERİLERİNDEN YENİ BİR DOLANDIRICILIK: CEP TELEFONUM ÇALINDI
İspanya'da otellerde bazı müşterilerin tazminat almak için senaryoya dayalı sahte hırsızlık şikayetlerinde bulunuyor. Suçlanan kat görevlileri ve housekeeper'lar tepkili

 

 
İspanya’nın başkenti Madrid’de otel odalarında hırsızlık olayları ile ilgili şikayetlerin artması üzerine yapılan araştımada ilginç sonuçlar ortaya çıktı.
 
Kaldığı odasında cep telefonu vb eşyalarının çalındığı ididasıyla otel yönetimlerine başvuranların gerkçekte eşyalarının çalınmadığı, bu şikayetlerini kaybolduğunu iddia ettikleri eşyanın bedelini almaktan bedava kahvaltıya kadar bir takım çıkarlar elde etmeye dayalı senaryo olduğu belirlendi.
 
Madrid’de bir otelde çalışan housekeeper’ın izinli olduğu bir gün otel yönetimince işe çağrılıp bir müşterinin odasında kaybolduğunu söylediği cep telefonu ile ilgili sorular sorması üzerine ortaya çıkan olayın başka otellerde de yaşandığı öğrenildi.
 
Olayın TeleMadrid TV kanalında haber olması üzerine ‘Senaryoya dayalı hırsızlık’ olayı iddiasında bulunan Natalia Méndez ve Farlin  Figueroa adındaki iki müşterinin bu işi profeslyonelce yaptığı ortaya çıktı.
Olayın şöyle geliştiği belirtiliyor:
 
Adı geçen iki müşteri 14 Nisan Pazar günü otel resepsiyonuna başvurarak odalarındaki cep 
Telefonlarını bulamadıklarını söyledi.
 
Bunun üzerine otel yönetimi o gün izinli olan housekeeper’a ulaşılarak otele gelmesi istedi. Gelen otel çalışanına olay anlatılarak cep telefonunu görüp görmediği soruldu.
 
Çalışanın bundan bilgisi olmadığını söylemesi üzerine kamera kayıtları incelendi.
 
Kamera kayıtlarında  cep teleformarını çalındığını söyleyen müşterilerin telefonu kendilerinin aldığı görüldü.
 
Bunun üzerine otelin housekeeper’ı, adı geçenler hakkında kendisine  iftira atılarak küçük düşürüldüğü için şikayette bulundu.
 
Olayın duyulması üzerine diğer otellerde çalışan housekeepeer’lar da son zamanlarda bazı müşterilerin sık sık odalarındaki cep telefonu, tablet , yüz kremi veya makyaj gibi eşyalarının çalındığı şikayetinde bulunduğu, bu şikayetlerinden ücretsiz bir kahvaltı karşılığında bile vazgeçtikleri ,birilerinin bunu alışkanlık haline getirdiğini söyledi.
 

22-04-2019 12:45

(Paylaşmak için önce 'Beğen'i tıklayınız.)
 
Kullanıcı Yorumları
Bu habere henüz yorum yapılmamıştır.

Habere Yorum Gönder
Başlık:
 
İsim (ya da) Rumuz:
 
E-Posta:
     
Yorum:
 
Bunları Okudunuz mu?
Diğer Haberler
Yorumlar