27.05.2019
Kullanıcı Adı:   Şifre:   Beni Hatırla

Yeni Üye  |  Şifremi Unuttum

Haber Detayı
FLAP, CLUB PHASELİS'İ ALAMADI
2035'e kadar tahsis hakkı bulunan tatil köyü, bankaya olan 44 milyon doların üzerindeki borçları nedeniyle 88.9 milyon TL muhammen bedel üzerinden icradan satışa çıkarılmış, Flap Turizm de talip olmuştu.

 

 
 
Kongre turizmcisi Flap’ın, darboğaza girmesi üzerine 2015’te kapanan, geçen ay satışa çıkarılan Club Phaselis Tatil köyünü satın alma girişimi olumsuz sonuçlandı.
 
Banka borçları ve tesisin sahibi Mustafa Çalık'ın kardeşi Hüseyin Çalık'a olan kefaleti nedeniyle maddi sıkıntı ve kefalet borçları yüzünden 2015 sezonunda kapanan Phaselis Tatil Köyü alacaklı İş Bankası tarafından satışa çıkarılmıştı.
 
Tesise talip olan firmalardan Flap Kongre ve Toplantı Hizmetleri A.Ş'den Kamuyu Aydınlatma Platformuna konuyla ilgili yeni bir açıklama yapıldı. 
 
Açıklamada şöyle deniyor:
 
" 20.03.2019 tarihinde duyurusunu yapmış olduğumuz, İş Bankası tarafından sahip olunan, otel üst hakkının, devrinin alınmasına yönelik proje ile ilgili çalışmalarımız olumsuz sonuçlanmış ve banka tarafından geçici teminat mektupları şirketimize iade edilmiştir. Benzer oteller için satınalma opsiyonları değerlendirilmekte ve çalışmalar yapılmakta olup, çalışmalar sonucu, somutlaşan projeler ayrıca duyurulacaktır."
 
Antalya Kemer Göynük'teki Faselis, 3 aralık 1986’da Faseltur Turizm’e 49 yıllığına tahsis edilen arazi üzerine, 2014 yılında vefat eden Antalyalı işadamı Mustafa Çalık tarafından kurulmuştu.
 
Tatil Köyü, bazı banka borçlarının yanı sıra, Mustafa Çalık'ın kardeşi Ataç Grubu'nun ortaklarından Hüseyin Çalık'a olan kefaleti nedeniyle darboğaza girdi. Maddi sıkıntı ve kefalet borçları yüzünden 2015 sezonunda kapanan tatil köyü, 2016 yılında hiç açılmadı.
2017'de icradan satışa çıkarılmıştı
 
Club Phaselis Tatil Köyü'nün 49 yıllık arazi tahsisi de, Kültür ve Turizm Bakanlığı'nca iptal edildi. Kapalı olması nedeniyle 'taşınmazın etkili, ekonomik ve verimli kullanılmaması ve böylece kamunun zarara uğratılması sebebiyle' tahsisinin iptaline karar verilen tatil köyü, bakanlıkla yapılan sözleşme gereği Hazine'ye devredilmişti. Ancak ipotek alacaklısı İş Bankası'nın başvurusu üzerine Kemer İcra Müdürlüğü, 2017'de tatil köyünü icradan satışa çıkarmıştı. 70 bin 755 metre alan üzerine kurulu ve 2035 yılı sonuna kadar tahsis hakkı bulunan tatil köyü, bankaya olan 44 milyon doların üzerindeki borçları nedeniyle 88 milyon 943 bin TL muhammen bedel üzerinden icradan satışa çıkarılmıştı ancak satılmamıştı.
 

22-04-2019 12:50

(Paylaşmak için önce 'Beğen'i tıklayınız.)
 
Kullanıcı Yorumları
Bu habere henüz yorum yapılmamıştır.

Habere Yorum Gönder
Başlık:
 
İsim (ya da) Rumuz:
 
E-Posta:
     
Yorum:
 
Bunları Okudunuz mu?
Diğer Haberler
Yorumlar