27.05.2019
Kullanıcı Adı:   Şifre:   Beni Hatırla

Yeni Üye  |  Şifremi Unuttum

Haber Detayı
ALMANYA'DAN KARAYOLU İLE YAKIN ÜLKELERE TATİLLER ARTTI
Karayolu ile yakın ülkelere tatil amaçlı seyahatleri artması üzerine TUI, FTI, Schauinsland, Alltours ve Ameropa yakın ülkelerdeki otel portföylerini genişletti. TUI, Hırvatistan'ın Rab adasındaki TUI Sensimar Carolina otelinin yanı sıra İtalya'daki TUI Magic Life Calabria'yı da ekledi.

 

Almanya’da ülke içinde yakın ülkelere karayolu ile tatile çıkanların arttığı belirtiliyor.
 
Tatilcilerin bu tercihlerindeki artış, tur operatörlerini bu yerlerdeki otel portföylerini bu müyşteri profiline göre genişletmeye yöneltti.
 
Der Touristik Avrupa Başkanı Dino Steinkamp, yurtiçi ve yakın ülkelere araçlma tatile çıkışlardaki artışın kendilerini bu alana yönelik düzenlemeler yapmaya yönelttiğini söyledi.
 
TUI Autoreisen (Kendi aracıyla tatile çıkanlar) müdürü, Nicole Sohnrey de bu segmentte Avusturya’nın yanında Hırvatistan ve İtalya'ya gidişlerde önemli artış olduğunu belirtiyor.
 
Bu arada karayolu ile ülke içinde ve yakın yerlere tatil eğilimindeki artış üzerine TUI, FTI, Schauinsland-Reisen, Alltours ve Ameropa’nın bu kesime yönelik otel sayılarını artırdığı belirtiliyor. Bu kapsamda TUI, Hırvatistan'ın Rab adasındaki TUI Sensimar Carolina otelinin yanı sıra İtalya'daki TUI Magic Life Calabria'yı bu kesime açarken, FTI, Polonya Baltık sahilinde ve Almanya'da bulunan Center Parc Allgau'da üç yeni tesisini bu kesima açtı. Alltours’un da İsviçre'de bu türden tesisleri artırdığı, Ameropa’nın bu müteri kitlesine yönelik Holiday Very Close kataloğuna 74 yeni otel ekledi.
 
Karayolu ile yakın yerlerde tatil eğiliminde, uçakların nedren olduğu hava kirlilğini önlemek için  parlamentoya getirilen havayolu ile yurtdışı seyahatlerinin yılda üç kez ile sınırlandırılması ile ilgili önerge ve konuyla ilgili tartışmaların de etkili olduğu belirtiliyor
 

22-04-2019 12:48

(Paylaşmak için önce 'Beğen'i tıklayınız.)
 
Kullanıcı Yorumları
Bu habere henüz yorum yapılmamıştır.

Habere Yorum Gönder
Başlık:
 
İsim (ya da) Rumuz:
 
E-Posta:
     
Yorum:
 
Bunları Okudunuz mu?
Diğer Haberler
Yorumlar