27.05.2019
Kullanıcı Adı:   Şifre:   Beni Hatırla

Yeni Üye  |  Şifremi Unuttum

Haber Detayı
TURİZM KARİKATÜRLERİ ÖDÜL TÖRENİ 27 NİSAN'DA İZMİR'DE YAPILACAK
Türkiye'den ve dünyanın her yerindeki 61 ülkeden 673 sanatçının 1331 karikatür gönderdiği yarışmada dereceye girenlerin ödülleri törenle verilecek. Karikatür Eğitimine Hizmet Ödülü'nün ilki de 27 Nisan 2019, Cumartesi günü İzmir'de verilecek.

Anatolia Turizm Akademisi tarafından Er Yatırım’ın ana sponsorluğunda düzenlenen 10’uncu Uluslararası Turizm Karikatürleri Yarışması’nda ödüller 27 Nisan 2019 tarihinde İzmir’de sahiplerini buluyor. 61 ülkeden 673 sanatçının 1331 karikatür gönderdiği yarışmada yetişkinler kategorisinde altı, gençler kategorisinde ise üç karikatür sanatçısı ödüle değer bulundu.

 

Karikatür Eğitimine Hizmet Ödülü
 
Uluslararası Turizm Karikatürleri Yarışması Düzenleme Kurulu bu yıldan itibaren ülkemizde ve dünyada karikatür eğitimine katkıda bulunanlara “Karikatür Eğitimine Hizmet Ödülü” verilmesine karar verdi. Ödül hakkında bilgi veren Uluslararası Turizm Karikatürleri Yarışması Koordinatörü Prof. Dr. Nazmi Kozak “Ülkemizde 40, dünyada ise daha fazla, başta çocuklar olmak üzere yetişkinleri de içine alan çok sayıdaki karikatür eğitimi sivil toplum kuruluşları, özel kişiler ve kamu kurumları tarafından veriliyor.
 
Buralarda görev yapan pek çok kişi karikatür sanatının yaygınlaştırılması için özverili çalışmalarda bulunuyorlar. Karikatür Eğitimine Hizmet Ödülü’nün bu alana katkıda bulunanlara teşekkür içeriğinde olmak üzere her yıl verilmesine karar verildi” şeklinde konuştu. Karikatür Eğitimine Hizmet Ödülü’nün ilki 27 Nisan 2019, Cumartesi günü İzmir’de verilecek.
 

22-04-2019 12:51

(Paylaşmak için önce 'Beğen'i tıklayınız.)
 
Kullanıcı Yorumları
Bu habere henüz yorum yapılmamıştır.

Habere Yorum Gönder
Başlık:
 
İsim (ya da) Rumuz:
 
E-Posta:
     
Yorum:
 
Bunları Okudunuz mu?
Diğer Haberler
Yorumlar