27.05.2019
Kullanıcı Adı:   Şifre:   Beni Hatırla

Yeni Üye  |  Şifremi Unuttum

Haber Detayı
MATBAH, SARAY MUTFAĞINI JAPONYA'DA TANITACAK
Japonya'nın Nippon TV, Matbah Restaurant'ın Osmanlı Saray Mutfağı'nda Türk gastronomisi ve yemek kültürü temalı bir program çekti...

 

 
İstanbul Sultanahmet’teki Ottoman Hotel bünyesindeki Matbah Restaurant,  özgün mutfaklar sunmaya devam ediyor. Matbah Restaurant, Troya yılı için geliştirdiği özgün yemeklerinden sonra bu kez de tarihi lezzetlerden oluşan saray mutfağını Japonya’da tanıtacak.
 
Japonya’nın Nippon TV, Matbah Osmanlı Saray Mutfağı’nda Türk gastronomisi ve yemek kültürü temalı bir program çekti. Programda Matbah Restaurant’ın Şefi Kadir Yılmaz, Topkapı Sarayı Matbah-ı Amire’den günümüze gelen reçetelerden; Nırbaç, Mutancana, Beğendi Yatağında Kuzu İncik, Ballı Gemici Böreği, Arefe Köftesi, Vişneli Yaprak Sarması, Nohut Ezmesi, Badem Çorbası, Bal Helvası’nı, çekim ekibi ile birlikte Matbah Restaurant’ın mutfağında yaptı.
 
Konuyla ilgili bilgi veren Ottoman Hotel Imperial Genel Müdürü Serdar Balta, “Nippon TV’nin gerçekleştirdiği bu program, Türk gastronomisi adına önemli bir tanıtım fırsatıdır. Nippon TV tarafından yapılan çekimler, mayıs ayının ilk haftasında yayımlanacak.
Bir gastro otel olarak hizmet veren Ottoman Imperial ve bünyesinde yer alan Matbah Restaurant, gastronomi turizmine katkıda bulunmaya ve İstanbul’u tanıtmaya devam edecek.” 
 

22-04-2019 12:00

(Paylaşmak için önce 'Beğen'i tıklayınız.)
 
Kullanıcı Yorumları
Bu habere henüz yorum yapılmamıştır.

Habere Yorum Gönder
Başlık:
 
İsim (ya da) Rumuz:
 
E-Posta:
     
Yorum:
 
Bunları Okudunuz mu?
Diğer Haberler
Yorumlar