22.07.2019
Kullanıcı Adı:   Şifre:   Beni Hatırla

Yeni Üye  |  Şifremi Unuttum

Haber Detayı
THOMAS COOK ÇİN'Lİ FOSUN'A MI SATILACAK
Thomas Cook'un Çin'li yatırım şirketi Fosun'a satılması gündemde. Fosun ve Thomas Cook, Çin'de ortak bir şirkete sahip. Thomas Cook açıklama yapmaktan kaçınıyor...

 

 

 
İngiliz Thomas Cook Çin’li yatırım şirketi Fosun’a mı satılacak?...
 
Avrupa seyahat pazarının ikinci büyük grubu Thomas Cook’un ilginç gelişmeler yaşanıyor.
 
Geçen yıl zarar açıklayan bu yıl da mali hedefinde zarar öngörülen grubunu içine girdiği darboğazı aşmak için peş peşe girişimlerde bulunuyor
 
Bu girişimler kapsamında Thomas Cook’un Çin’li yatırım şirketi Fosun’a satışı gündemde.
 
 Thomas Cook açıklamada yapmaktan kıçınıyor.
 
SkyNews'te yer alan haberde Çinli Fosun’un İngiliz tur operatörü Thomas Cook'a bir teklif götürmeye hazırlandığı belirtiliyor.
Haberde Fosun’un, 1841 yılında kurulan dünyanın en eski seyahat şirketi Thomas Cook'un tur operatörlüğü bölümünü satın almak için teklif verebileceği belirtilerek ,
 
2018 yılında ve 2019 yılının ilk çeyreğinde zarar açıklayan ve sonrasında hava yolu şirketini satabileceğini duyuran Thomas Cook'un Çin'in ünlü yatırım fonu Fosun'a satılabileceği belirtildi.
 
Haberde, Thomas Cook, 2018 yılında ve 2019 yılının ilk çeyreğinde zarar açıklamış, bünyesindeki hava yolu şirketini satabileceğini duyurduğu, 21 satış mağazasını daha önce sattığı anımsatılarak grubun sıkıntıyı aşma arayışı kapsamında Fosun’un satın alma teklifinin gündeme geldiği belirtiliyor.
 
Fosun ve Thomas Cook, Çin'de ortak bir şirkete sahip. Fosun ayrıca, daha önce satın aldığı Club Med otelleri için de Thomas Cook ile iş birliği yapmıştı.
 
Çin’li Fosun’un satın almak için teklif verddiği belirtilen Thomas Cook 21 satış mağazasını daha kapatma kararı aldığına değinerek şirketin zor durumda olduğuna dikkat çekti.
 
Yılda otalama 19 milyon yolcuya hizmet veren ve 9 milyar pound ciro elde eden Thmas Cook'un 16 ülkede toplam 22 bin çalışanı bulunuyor.
 

22-04-2019 09:51

(Paylaşmak için önce 'Beğen'i tıklayınız.)
 
Kullanıcı Yorumları
Bu habere henüz yorum yapılmamıştır.

Habere Yorum Gönder
Başlık:
 
İsim (ya da) Rumuz:
 
E-Posta:
     
Yorum:
 
Diğer Haberler
Yorumlar