27.05.2019
Kullanıcı Adı:   Şifre:   Beni Hatırla

Yeni Üye  |  Şifremi Unuttum

Haber Detayı
2 Yorum | Yorumlar
'HER SEY DAHİL TIKANDI YENİDEN FORMATLANMALI'
"Her şey dahil" sisteminin ilk uygulayıcılarından Cem Kınay, " Görünen o ki her şey dahil önümüzdeki dönemde dönüşüme uğrayacak" dedi.,,

 

 
 
Herşey dahil sistemi uygulaması ile ilgili tartışmalar devam ederken ssitemin ilk uygulayıcılarından  Cem Kınay, sistemın Türk turizmine devrim yaşattığını belirterek ama gelinen noktada sistemin yeniden formlatlanması gerekir” dedi,
 
Yörük Sanayici ve İş Adamları Derneği (YÖRSİAD)’ın Antalya Akra Otel’deki toplantısında konuşan Kınay,"Her şey dahil paketi, Türkiye'nin dünya turizmindeki rekabet ortamında en önemlı silahlarından biridir. Türkiye’nin turizmde sınıf atlaması herşey dahil sistemi sayesindedir.Herşey dahili en iyi uygulayan kent Antalya oldu" dedi.
 
Gelinen noktada ozellıkle yeni neslin her şey dahil sistemine ilişkin beklentilerinin değiştiğini belirten Kınay şunları söyledi:
 
" Gelinen noktada her şey dahilin önümüzdeki dönemde biraz dönüşüme uğrayacak Bu tabii tüketicinin arzusuyla olacak. Ne istiyor, neleri kullanmıyor, bunu masaya hep beraber yatıracağız. Otellerin içinde sunulan her şey dahil paketine, otel dışındaki unsurların da eklenmesi gerekir. Ülkenin, kentin tarihi değerleri, sanatsal etkinlikleri, gastronomisine ilişkin aktiviteler de her şey dahil paketi içine alınabilir.
Dolayısıyla yapılacak işlerden birisi de bundan sonrada her şey dahil ile tarihi, kültürü, sanatı, gastronomiyi daha nasıl birleştiririz, bunu nasıl dahil bir paket haline getirebiliriz”
 

23-04-2019 12:00

(Paylaşmak için önce 'Beğen'i tıklayınız.)
 
Kullanıcı Yorumları
RahmiOzdemir
24-04-2019 20:25
Her Şey Dahil
Süper tespitler.Eger elinizde araba varsa ve çok satıyorsa sürekli onu geliştirmeniz gerekir.VW Passat,Golf,BMW 520 yada Mercedesler gibi eskiden 10 yılda bir model çıkarken aryık 2-3 yıl arası kasa ve model degişmekte.İç ve dış kısımlara sürekli yeni teknolojiler modifiye edilmektedir.Bundan 20 yıl önceye göre araçlar inanılmaz degişti.Outonom araçlar,adaptif systemler,elektrikli araçlar,hidrojenli araçlar çıkmakta hatta 2025-2030 un konsept araçları tanıtılmakta.Bazılarıda bizdeki gibi bu yeter,bu bu müşteriye fazla hatta herşey dahil sistemi kaldıralım demektedirler.Neyazıkki hiç bir konuda vizyoner,üretici,yenilikçi olamıyoruz.Otellerimiz 2014 den bu yana malesef kalitede hizmet ve tesis yarışını bıraktılar.Acil çok fazla yenilik ve araştırmaya ihtiyacımız vardır.Gençlerimiz işssiz çalışanlarımız bu maaşlarla mutsuzdur.O halde degerli yöneticilerimize düşen vizyoner yapıya dönmek olmalıdır..
Serkan4848
24-04-2019 16:46
Bence değil
Acıkcası ben fikirlerinize katılmıyorum. Marmarisde uzun yıllar turizmde çalışan biri olarak gördüğüm Herşey Dahil sistemi herşeyi mahvetti. Gelen turistler tamamen tüketim peşinde.Genelde ceplerinde para yok ve otel dışında su bile almaya cıkmıyorlar.Siz bunu otel dışındaki alanlarada uygularsanız iş iyicene cığrından cıkar. Dolmuşu bile herşey dahil diye düşünen ve bedava dolmuşa binmeye çalışan bir turist cennetiyiz biz. Herşeyi dahili yaymak yerine komple kaldırmak daha doğru olur. Sizin dediğinizin aksine bize sınıf atlatmadı bu sınıf düşürdü. Kesinlikle eski kaliteli turist artık gelmiyor. Herşey Dahil otellerde sunulan servisin ve yiyecek iceceğin düşük kalitesinden sonra zaten adamlar niye gelsin.Eskiden ben hatırlarım insanlar önüne yemek servis edilirdi menüden secerdik.İnsanlar tiril tiril giyinip öyle inerdi yemeği.Şimdi gördüğüm ise ellerinde tabaklarla yemek kuyruğuna girmiş üstü çıplak şortlu parmak arası terlikli tipler.
Habere Yorum Gönder
Başlık:
 
İsim (ya da) Rumuz:
 
E-Posta:
     
Yorum:
 
Bunları Okudunuz mu?
Diğer Haberler
Yorumlar