21.07.2019
Kullanıcı Adı:   Şifre:   Beni Hatırla

Yeni Üye  |  Şifremi Unuttum

Haber Detayı
İSPANYA'DA BİR YASAK DAHA :MALAGA'DA BAZI BÖLGELER BİSİKLETE YASAKLANDI
İspanya'nın yaşadığı yoğun turist akınına yönelik değişik bölgelerinde önlemler alınmaya devam ediyor. Mayorka ve Palma'da Alkol yasağı olan bölgelerden sonra Malaga'da da bazı bölgelere bisiklet yasağı getirdi...

 

İspanya’da turistler yönelşk yasaklara biri daha eklendi.
 
Mayorka Adası'nda Nisan-Eylül ayları süresince alkol satmak ve içmek yasağı, Playa de Palma'da alkol reklamı yasaklarından sonra Malaga’da da bazı bölgeler bisiklet kullanımına kapatıldı.
 
Malaga Belediye Meclisi ile bisiklet kiralama şirketleri arasında yapılan görüşmelerde yasağa uymayanlara 200 Avro ceza kesilmesi uygulamasının kaldırılması buna karşılık bisiklet için belli bölgeler belirlenmesi, şehir merkezi ve belirlenen bölgeler dışındaki alanlarda bisiklet kullanılmasının yasaklanması konusunda anlaşmaya varıldı.
 
Bisiklete kapatılan bölgeler yürüyerek gezilebilecek.
 
Malagueña Turizm Sürdürülebilir Hareketlilik İşletmeler Birliği (AMETMOS) başkanı Enrique San Miguel , toplantı sonunda yaya caddelerinde bisikletle giden turistlerin Yerel Polis tarafından uyarılıp bilgilendirileceğini söyledi.
 
Belediyenin bu kararı Malaga'daki bisiklet kiralama şirketlerine bildirildi. Şirketler kararın scootter kullanımını kapsayıp kapsamayacağını soruyor.
 
Bazı bölgelerin bisiklet ve elektrikli araçlara kapatılması ile ilgili bir düzenleme yapılması isteği bir buçuk yıl önce, Barselona ve Seville’de gündeme gelmiş ancak uygulamaya girmedi.
 
Malaga’ya yılda 1,3 milyon ziyaretçi geliyor.
 

09-05-2019 10:59

(Paylaşmak için önce 'Beğen'i tıklayınız.)
 
Kullanıcı Yorumları
Bu habere henüz yorum yapılmamıştır.

Habere Yorum Gönder
Başlık:
 
İsim (ya da) Rumuz:
 
E-Posta:
     
Yorum:
 
Diğer Haberler
Yorumlar