21.07.2019
Kullanıcı Adı:   Şifre:   Beni Hatırla

Yeni Üye  |  Şifremi Unuttum

Haber Detayı
OTELLERİN HAVA ALANINDAN TRANSFER TARTIŞMASI SÜRÜYOR
TÜROFED Başkanı Osman Ayık'ın Otellerin müşterilerini havaalanından kendileri alsın önerisine TÜRSAB Başkanı Firuz Bağılkaya'nın tepki göstermesiyle başlayan tartışma büyüyor....

 

TÜROFED başkanı Osman Ayık’ın oteller özel Seyahat acentelerinin kuruluş ve çalışmalarını düzenleyen 1618 sayılı yasada yapılacak değişiklikler kapsamında gündeme gelen konulardan otellerin kendi müşterilerini havaalanından kendilerinin alması önerisine seyahat acenteleri karşı çıkıyor.
 
Konuyla ilgili değerlendirmelerde bulunan Tourismo seyahat acentesi sahibi ve seyahat acenteleri plaforum TURSAPNET moderatörü Cemal Kızıltan Yasada bu yönde yapılacak değişikliğin başka tavizlerin kapısını açacağını söyleyen Kızıltan “Transfer işi yalnız tüm sektörün ‘sarı öküzü’dür” diyor.
 
Kızıltan, konuyla ilgili değerlendirmesinde şunları söylüyor:
 
Otellere transfer yetkisinin yasaya konulmasının ardından, elde edilen hakkın rekabet için kullanılacağını ileri süren Kızıltan şöyle devam etti: “Bir de all Inclusive çılgınlığı gibi bir ücretsiz transfer furyası başlar. Daha taksi, Uber, D2 kavgası bitmeden bir de otelcilerin transfer kargaşası ile uğraşırız. Böylesi bir karar hem otellerin aleyhinedir, hem de seyahat acentelerinin, ama en çok Türkiye turizminin”.
 
Transfer işi sadece biz seyahat acentelerinin değil, tüm turizm sektörünün Sarı Öküzüdür! 
 
Bu konuda taviz verilirse o zaman ne TURSAB belgesinin, ne kanunun, ne de işimizin anlamı kalmaz, olay şöyle gelişir; bugün transfer hakkını alanlar, yarın “tur da yapalım” derler, öbür gün “acente belgesine ne gerek var” konusu ortaya atılır.
Bu konuda fikrimi soranlara artık şöyle demeye başladım; Aman yasa değişikliği filan olmasın, hiç olmazsa elimizde kalan birkaç haktan yoksun olmayız, en önemli iş ortağımız olan Otelcilerle bir birimize girmeyiz, kör, topal da olsa işimizi yürütürüz. Kısacası 1618 candır!
 

09-05-2019 12:06

(Paylaşmak için önce 'Beğen'i tıklayınız.)
 
Kullanıcı Yorumları
Bu habere henüz yorum yapılmamıştır.

Habere Yorum Gönder
Başlık:
 
İsim (ya da) Rumuz:
 
E-Posta:
     
Yorum:
 
Diğer Haberler
Yorumlar