27.05.2019
Kullanıcı Adı:   Şifre:   Beni Hatırla

Yeni Üye  |  Şifremi Unuttum

Haber Ara
Yazarlar

Gezinomi.com


UcakBileti.com Yurtiçi ve yurtdışı en ucuz uçak bileti seçenekleri ucakbileti.com adresinde.


Haber Detayı
ALMANYA'DA BİR TÜRK TUR OPERATÖRÜ DAHA TARİH OLUYOR
Şubat 2019'da iflasını açıklayan ve iflas yönetiminin denetimine giren H&H Touristik, geçen sürede alıcı çıkmayınca faaliyetini durduracağını açıkladı...
Turizmgazetesi- Merkezi Almanya'da bulunan Türk tur operatörü H&H Touristik, kapısına kilidi vurdu. 
 
Hakan Enüstün’ün sahibi olduğu H&H Touristik GmbH, Şubat 2019’da iflasını açıklamıştı. 100 bin civarında paksı olan 30 yıllık şirketin iflas nedeni merak konusu iken, şirketin 1 Haziran’dan itibaren rezervasyon almayacağı ve faaliyetine son verildiği duyuruldu. 
 
Karlsruhe Bölge Mahkemesi tarafından H&H Touristik'in iflas sürecini yönetmek için Pluta Rechtsanwalts GmbH'den Michael Pluta'ın komiserliğinde bir ekip atanmıştı. İflas sürecini yöneten Pluta, yaptığı açıklamada geçtiğimiz haftalar içinde şirkete ilgi gösteren 20’yi aşkın talipli ile görüştüklerini ancak şirketin satışı konusunda sonuç alamadıklarını belirtti. 
 
H&H Touristik’in kapanması ile şirket bünyesinde H&H Touristik GmbH, Gala Vital Reisen GmbH ve Travel Direkt Deutschland GmbH olmak üzere 3 marka altında çalışan 64 çalışanın işsiz kalacağı ifade ediliyor. 
 
Şirketin kapanma sürecinde rezervasyonları bulunan müşterilerin mağduriyet yaşamayacağı ve seyahatlerini tamamlayacakları, 1 Haziran’dan sonra rezervasyon almayacak olan şirketin Ağustos 2019 itibariyle de faaliyetini tamamen durduracağı açıklandı. H&H Touristik Akdeniz tatili, Almanya ve Avusturya gezileri ile golf turları ve futbol kampları alanında uzmanlaşmıştı.
 

15-05-2019 11:08

(Paylaşmak için önce 'Beğen'i tıklayınız.)
 
Kullanıcı Yorumları
Bu habere henüz yorum yapılmamıştır.

Habere Yorum Gönder
Başlık:
 
İsim (ya da) Rumuz:
 
E-Posta:
     
Yorum:
 
Diğer Haberler
Yorumlar