26.06.2019
Kullanıcı Adı:   Şifre:   Beni Hatırla

Yeni Üye  |  Şifremi Unuttum

Haber Detayı
İSPANYA MAYORKA'DA OTELLER 3. KEZ FİYATLARINI İNDİRDİ
Yıl başından bu yana iki kez fiyat indirimine gidilmesine rağmen İngiltere ve Almanya'daki satışlar hareketlenmedi. Mayorka'daki oteller 3. kez fiyat indirimine gitti. Bunda talebin Türkiye'ye yönelmesinin etkili olduğu belirtiliyor...

İspanya’nın Mayorka bölgesine talep düşüşü otelleri peş peşe fiyat indirimlerine yöneltti. Ancak yıl başından bu yana iki kez fiyat indirimine gidilmesine rağmen satışlarda hareket olmaması üzerine 3. Kez fiyat indirimine gidildiği bildirildi.

 
Alman DPA Ajansı’nın haberine göre otellerin 3. Kez fiyat indirimine gittiği bir paneldeki konuşmacılar arasındaki tartışmada ortaya çıktı.
 
Haberde Mayorka´daki otellerin yaz sezonu için indirim yapma planları kısa adı FEHM olan Federación Empresarial Hotelera de Mallorca,  (Mayorka Otelciler Birliği) tarafından paylaşılan bilgilerle de desteklendiği belirtiliyor
 
İngiltere ve Almanya'da düşüş sürüyor
 
Fiyatlarda 3. kez indirimi gidilmesine gerekçe olarak rezervasyonda düşüşlerin devam ettiği, Almanya´dan gelen rezervasyonlar yüzde 10, İngiltere´den gelen rezervasyonlar da yüzde 6 oranında azaldığının görülmesi gösteriliyor.
 
Türkiye'nin etkisi
 
DPA haberinde İspanya geneli ve Mayorka’nın  son birkaç yılda Doğu Akdeniz Çanağı´nda, aralarında Türkiye’nin de olduğu destinasyonlarda yaşanan sorunlardan yararlandığı, bu yıl ise Türkiye’nin hızlı pazara dönüşü ve Mısır’a talebin artışı üzerine trendin tersine döndüğü, önceki yıllarda Türkiye´de tatil yapmak istemeyen Almanların artık yeniden Türkiye´yi tercih etmeye başladıklarına işaret ediliyor. Haberde Türkiye’deki otellerin makul fiyatla yüksek kalitede hizmet vermesinin de bunda etkili olduğu belirtiliyor.
 

17-05-2019 10:36

(Paylaşmak için önce 'Beğen'i tıklayınız.)
 
Kullanıcı Yorumları
Bu habere henüz yorum yapılmamıştır.

Habere Yorum Gönder
Başlık:
 
İsim (ya da) Rumuz:
 
E-Posta:
     
Yorum:
 
Bunları Okudunuz mu?
Diğer Haberler
Yorumlar