26.06.2019
Kullanıcı Adı:   Şifre:   Beni Hatırla

Yeni Üye  |  Şifremi Unuttum

Haber Detayı
1 Yorum | Yorumlar
GOLF SAHASINA 'HAYIR' YAT LİMANINA 'EVET'
Manavgat Belediye Başkanı Şükrü Sözen'in önderliğinde toplanan halk, Kültür ve Turizm Bakanlığı'nın Ulualan Bölgesi'nde yapmayı planladığı 4 adet golf sahasına 'Hayır' derken, mutlak surette Yat Limanı ve Çekek Yeri'nin planda yer alması gerektiği konusunda görüş birliğine vardı. Toplantıya AKP dışında bütün partiler katıldı...

 

 
Kültür ve Turizm Bakanlığı'nca yapılan Side 2 Nolu Turizm Merkezi Kızılağaç Bölgesi 2. Etap Uygulama Planı ile ilgili toplantı Atatürk Kültür Merkezi’nde siyasi parti temsilcileri, odalar, sivil toplum kuruluşları, sektör temsilcileri, muhtarlar, bölgedeki mülk sahipleri, belediye teknik ekibi ve basın mensuplarının katılımıyla yapıldı. 
Kentin geleceğini ilgilendiren, Manavgat halkının denizle bağlantısını sağlayan, gelişmeye açık Ulualan Kum Mevki’nde yapılması planlanan golf alanları ve plandan çıkarılan Yat Limanı ve Çekek Yeri konusu masaya yatırıldı.
 
AKP dışında bütün partiler de destek verdi
 
Toplantıda açılış konuşmasını yapan Başkan Şükrü Sözen, bölgeyi ilgilendiren son derece önemli bir konuyu paylaşmak amacıyla böyle bir toplantıyı düzenlediklerini belirterek, ortak hareket ettiklerini göstermek adına siyasi parti temsilcilerini ve ticaret odası başkanını, oluşturacakları divana davet ettiğini söyledi.
Manavgat Belediye Başkanı Şükrü Sözen başkanlığında oluşturulan divanda MATSO Başkanı Ahmet Boztaş, CHP Manavgat İlçe Başkanı Aliye Coşar, İYİ Parti Manavgat İlçe Başkanı Hatice Avcı, MHP İlçe Başkanı Nooman Enhoş, Saadet Partisi ilçe Başkanı İlhami Demiral, Vatan Partisi İlçe Başkanı Ali Yükser, DSP İlçe Başkanı Hüseyin Cin, Büyük Birlik Partisi ilçe Başkanı Mesut Alkan ve Anavatan Partisi İlçe Başkanı Sebahattin Acar yer aldı.
 
Toplantıya AKP dışında bütün partiler katılıh halkmın çağrısına destek verdi
 
En geniş katılım 
 
Başkan Sözen, kentin çıkarlarında birlikte hareket edilerek, en doğru olanın yürürlüğe konması gerektiğini söyleyerek konuşmasına başladı. Sözen, “Fikri olan herkesin bu kent adına söz söylemeye hakkı olduğuna inandık. Manavgat ailesi görüntüsünü ortaya koyabildiğimiz takdirde sorunlarımızı aşabiliriz, çözüme götürebiliriz ve sesimizi gür bir şekilde dinletebiliriz. Burada olduğunuz için hassasiyetinize teşekkür ediyorum. Bundan önce de müşterek duruş sergilemiş bir kenttir Manavgat. Sorgun çamlığında yapılacak olan golf alanlarıyla ilgili geçmişte toplumsal birliktelik sergilemiş ve ötelemişti. Şimdi de aynı ortak görüşle hareket edecektir” dedi.
“Sizin düşüncelerinizi bakanlığa ileteceğiz. “Halk burayı istemiyor” diyeceğiz” diyen Sözen sözlerine şöyle devam etti:
 
Bu tartışmalarımızı bakanlığa anlatacağız. Bu bölgenin gelecek 50 yılını düşünerek planlanması gerektiğini anlatacağız. Çünkü bu konu Manavgat’ın 50 yılının en önemli konusudur. 4 kişiye hangi gerekçeyle 3 bin dönüm alanın golf için verildiğini soracağız. Arkadaki mülkiyetlerin tamamen denize ulaşımının kapanmasına halk izin vermiyor diyeceğiz. Bakanlığın olumsuz karşılaması durumunda yeniden sizlerle bir araya geleceğiz
 

17-05-2019 12:14

(Paylaşmak için önce 'Beğen'i tıklayınız.)
 
Kullanıcı Yorumları
17-05-2019 17:55
Bentour
Manavgatlilarin ne sebebden Golf sahalarina karsi ciktiklarini anlayamadim. Golf yeni is sahasi demektir. Golf cevrenin korunmasi, bir sürü tas yigininin yapilmasini önleyen demektir. Golf parali turist demektir. Golf kisin gelen turist demektir. Golf oteller de geceleyen turist demektir. Yat limani ne demektir ? Teknesini cekip kendisi ortada görünmeyen , görünse bile gecelemeyi teknesinde yapan, yemegini , icmesini teknesinde hal eden turist demektir.
Habere Yorum Gönder
Başlık:
 
İsim (ya da) Rumuz:
 
E-Posta:
     
Yorum:
 
Bunları Okudunuz mu?
Diğer Haberler
Yorumlar