26.06.2019
Kullanıcı Adı:   Şifre:   Beni Hatırla

Yeni Üye  |  Şifremi Unuttum

Haber Detayı
MARDAN'IN KİRASI, FAALİYETTEYKEN KAZANDIĞINDAN DAHA YÜKSEK
10 yıllık bir anlaşmalan olduğunu söyleyen Titanic Grubu Başkanı Mehmet Aygün, Halk Bankası'na yıllık ödeyecekleri kira bedelinin, Mardan'ın açıldığından bu yana bir yılda kazanamadığını söyledi....

25 milyon Euro'ya yenilenen Mardan Palace’ı Halk Bankası'ndan kiralayan Titanic Otelleri Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Aygün, Halk Bankası'na yıllık ödeyecekleri kira bedelinin Mardan'ın açıldığından bu yana bir yılda kazanamadığını belirterek, "Bu tarz bir oteli Akdeniz'de 1.4 milyar dolar gibi bir yatırımla yaparsanız, para kazanamazsınız. Yılda 60 milyon dolar kazansa, 25 yılda kendini anca amorti eder. Akdeniz çanağında bir yılda böyle bir para kazanma ihtimali de yok. 'Bir yerde benim param var, zevkime göre otel yapacağım' mantığıyla ancak böyle bir otel inşa edilebilir” dedi.

"Palace otele 'resort' konseptini de ekleyerek 'Her şey dahil'e geçtiklerini ve 25 milyon Avro'luk yenileme yatırımı yaptıklarını" belirten Aygün şunları söylüyor:
 
“ Biz kendimize ve otele güveniyoruz. Mardan'da 1400 kişi çalışıyor. Misafir başma 1.2 personel düşüyor. Mardan bu yıldan itibaren yüksek sezonda tamamen dolu. Daha çok Rusya, BDT ülkeleri ve Arap ülkelerinden yoğun talep var. 
 
Sarayı resorte çevirdik
 
Tesisin açılışı çok muhteşemdi. Dünya çapında yüdızlar otele geldi. Tesis ilk açıldığında acentelerle dahi çalışmıyordu. Konsepti de her şey dahil değil, oda-kahvaltıydı. Ancak biz 'Palace' olarak inşa edilen oteli, resort ve 'her şey dahil olarak' konumlandırdık. Dünya ve Türkiye'den birçok acente ile çalışmaya başladık. Oteli aile ve çocuk oteline dönüştürdük. İskelesinden odalarına kadar büyük bir yenileme yaptık. Sahiline Dubai'den özel kum getirdik. Yeni restoranlar, çocuk kulübü, pastane gibi eklemelerimiz oldu. Altyapıyı komple yeniledik. 48 villayı otelden bağımsız çalışır hale getirdik. Kısacası her şeyi elden geçirdik. Biz bu yaptıklarımızla 'palace' ve 'resort' konseptlerini bir araya getirdik." 
 

20-05-2019 12:04

(Paylaşmak için önce 'Beğen'i tıklayınız.)
 
Kullanıcı Yorumları
Bu habere henüz yorum yapılmamıştır.

Habere Yorum Gönder
Başlık:
 
İsim (ya da) Rumuz:
 
E-Posta:
     
Yorum:
 
Bunları Okudunuz mu?
Diğer Haberler
Yorumlar