26.06.2019
Kullanıcı Adı:   Şifre:   Beni Hatırla

Yeni Üye  |  Şifremi Unuttum

Haber Detayı
1 Yorum | Yorumlar
TÜRSAB VE BAŞARAN ULUSOY'UN AVUKATIYDI, SAHTECİLİKTEN TUTUKLANDI
Başaran Ulusoy'un TURİNG'i ele geçirme operasyonları döneminde avukatlığını yapan Mansur Topçuoğlu, resmi belgede sahtecilikten tutuklandı....

 

İstanbul’daki Haliç Üniversitesi’ne 30 kişi ile basan avukat Mansur Topçuoğlu, gözaltına alındıktan sonra  savcılık sorgusunun ardından gönderildiği Nöbetçi Sulh Ceza Hakimliği’nce "resmi belgede sahtecilik" ve "cebir yoluyla eğitimin engellenmesi" suçlarından tutuklanarak cezaevine gönderildi. 
 
TURİNG’i ele geçirme operasyonundaki rolünün mükafatı: TÜRSAB avukatlığı
 
Haliç Üniversitesi’ne baskın ile gündeme gelen Avukat Mansur Topçuoğlu, Başaran Ulusoy’un kişisel avukatı iken, TURİNG’i ele geçirme operasyonları döneminde aktif rol oynadı. .
30.07.2011’de yapılan ve basının alınmadığı TURİNG olağanüstü Genel Kurul’unda Başaran Ulusoy başkanlığına seçildi.
Başaran Ulusoy, kendi avukatı Mansur Topçuoğlu'nu TURİNG’in ve TÜRSAB'ın avukatlığına atayarak ödüllendirdi
 
Topçuoğlu’nun ağzından TÜRSAB avukatlığı
 
Topçuoğlu TÜRSAB’taki avukatlığı ile ilgili olarak şunları söylemişti:
“Benim bu kadar genç olduğuma bakmayın. Ben Türkiye’de ilkleri başarmış biriyim. Türkiye’nin en genç İstanbul Anıtlar Kurulu Başkanlığı yapmış biriyim. Bunların dışında ben Türkiye Turing Otomobil Kurumu’nun en genç yönetim kurulu üyesiyim, TÜRSAB’da şu an yokum ama geçmişte yer aldım. http://www.euronewsport.com/Arsiv.aspx?Mkl=691
 
TURİNG’e ilginin nedeni
 
Mansuroüğlu’nun avukatı olduğu dönemde Başaran Ulusoy’un TURİNG’i ele geçirme operasyonları üzerine TURİNG’ten yapılan açıklamada şöyle deniyordu: 
"Kurumu ele geçirme çabalarındaki sebebin genel merkezinin bulunduğu Seyrantepe kampüsü karşısında yapılan Galatasaray Stadı nedeniyle değerinin olağanüstü artması ve yüksek mal varlığı olduğu sanılıyor.
Kurumun Kapıkule ihalesine katılan kişinin, kuruma kayyum tayin edilmesi, "bir hukuk faciası"dır.
 
Kayyum faciasını nasıl savunmuştu
 
Bu açıklama üzerine Başaran Ulusoy’un avukatı Mansur Topçuoğlu şöylemişti:
“Her zaman böyle kayyumluktan boşalmalar olduğu zaman vesayet makamına değişik zamanlarda değişik kayyumlar atıyor. Başaran Ulusoy da TÜRSAB Başkanı olarak, turizme verdiği katkı nedeniyle atanan kayyumlardan biri." 
 
Dolandırıcılık davası 
 
Haliç Üniversitesi eski Mütevelli Heyeti Başkanı Mansur Topçuoğlu hakkında 'dolandırıcılık' suçlamasıyla iddianame düzenlenmişti.
İddianamede, Topçuoğlu'nun yetkilisi olduğu bir şirket kanalıyla Haliç Üniversitesi ve Lösemili Çocuklar Vakfı'ndan 12.3 milyon lira menfaat temin etmek üzere muvazaalı senet düzenlediği kaydedildi.
 
AKP Şişli Belediye Başkan aday adayı
 
Topçuoğlu Haliç Üniversitesi Mütevelli Heyeti Başkanıyken AKP'den Şişli Belediye Başkan aday adayı olmuştu.
 
 

20-05-2019 11:31

(Paylaşmak için önce 'Beğen'i tıklayınız.)
 
Kullanıcı Yorumları
ErgünGÖREDE
22-05-2019 11:29
AL BİRİNİ ÖBÜRÜNE VUR
Yazık Yazık ,,,,Lanet olsun seni TÜRSAB BAŞKANI OLARAK İLK SEÇTİĞİMİZ GÜNE SENİN İÇİN ALANYADAN BÜTÜN LOKAL ACENTELER ANTALYA TALYA HOTELİNDE TOPLANDIĞIMIZ GÜNE KANET OLSUN SONRA BİZİ BÜTÜN ACENTELERİ ALANYADAN TOPLAYIP KUŞ ADASINDA ADA KULE HOTELİNE SEÇÜM VAR DİYE BİZ ACENTECİLERE BİR ODA DAHİ VERMEDEN YORGUN ARGIN HOTEL LOBİSİNDE PİNEKLEYİP DURDUK PER PERİŞAN OLDUK NEYMİŞ BAŞARAN ULUSOY BAŞKAN SEÇİLECEK YANİ BİZ BİR SAHTEKAR BAŞKAN İÇİN BÖYLE BİR ÇABA SARF ETMİŞİZ YAZIKLAR OLSUN, BİR ZERRE BİLE FAYDASINI GÖRMEDİN İNANIN ALANYADA OFİSİMİ SU BASTIĞINDA YAZI YAZDIM BANA YARDIM EDİN DİYE KİMSE GELMEDİ AMA DAHA SONRA DUYDUĞUMA İNANAMADIM BEN HARİÇ TURSAB, TAN HER ACENTA ALANYADA VE ANTALYADA PARALAR ALMIŞLAR BEN ASLA BAŞARAN ULUSOYA HAKKIMI HELAL ETMİYORUM İSTERSE YALAN DESİN BEN YÜZLEŞEBİLİRİM HEMEN ŞİMDİ NEYSE BEN BİR TURİZMCİ OLARAK 36 Yıl içersinde Türkiye Olarak bir Arpa boyu Bile yol almamışsız ve bu çok üzücü Onun için YAZIK. YAZIK
Habere Yorum Gönder
Başlık:
 
İsim (ya da) Rumuz:
 
E-Posta:
     
Yorum:
 
Bunları Okudunuz mu?
Diğer Haberler
Yorumlar