26.06.2019
Kullanıcı Adı:   Şifre:   Beni Hatırla

Yeni Üye  |  Şifremi Unuttum

Haber Detayı
THOMAS COOK' MÜŞTERİSİ SORUYOR: "ÖDEMELER GÜVENDE Mİ?"
Thomas Cook' sorunu elinde şirketinh hisse senedi olanlar ile borsa şirketleri yatırımcaı fonlmarı, banka vb finans kesimi arasında tartışılan konu olmaktan çıkıp tüketici nezdinde tartışılır hale geldi. Tüketici ya bir şey olursa diye yaptığı ön ödemeleri sormaya başladı

 

 
 
 
Thomas Cook sorunu hergün yeni bir boyut kazanıyor.
 
İngiltere’de gazetelerin birinci sayfalarına yer alan haberler üzerine şirketten rezervasyon yapmış tatilciler hareketlendi
Tüketiciler nezdindeki hareketlenme satışların durmasından sonra, tatil için ön ödeme yapanlar “Paramız tehlikede mi” endişesiyle şirkete sorular yöneltiyor.
 
Thomas Cook da yaptığı açıklamalarla şirket olarak seyahat sigorta sistemi ATOL’a üye olduğu bu nedenle tatil için yapılmıyş ödemeler ve tatildea iken meydana gelebilecekm olumsuzluk halinde yasa gereği ATOL’un devrede olacağını söyleyerek endişeleri giderip tepkileri azaltmaya çalışıyor.
 
The International Independent’te konuyla ilgili olarak gelen sorular yanıt verden şöyle bir yazı çıktı
 
Tüketici soruyor: “Yaptığım ön ödeme güvende mi? 
 
Mevcut müşterilerin büyük bir kısmı turu kredi kartıyla satın aldı. Şirket batsa tüketiciye tam ödeme yapılması gerekir. Paket turu banka kartıyla satın alanlara geri ödeme için, Sivil Havacılık Otoritesi’nin (CAA) yönettiği Atol programı kapsamında talepte bulunmaları gerekiyor. 
 
Havayolları ve tatil şirketleri başarısız olduğunda çoğu kez paranın geri alınması sorunlu olmuştur. Paranızı geri alırsınız, ancak benzer bir seyahat için gerçek yenileme maliyeti çok daha yüksektir. 
 
Ya tatildeyken şirkete bir şey olursa? 
 
Seyahat Sigortası sistemine göre sivil havacıylık kurumu CAA her yolcuyu ülkesine geri getirmekle yükümlüdür.
 

21-05-2019 12:00

(Paylaşmak için önce 'Beğen'i tıklayınız.)
 
Kullanıcı Yorumları
Bu habere henüz yorum yapılmamıştır.

Habere Yorum Gönder
Başlık:
 
İsim (ya da) Rumuz:
 
E-Posta:
     
Yorum:
 
Bunları Okudunuz mu?
Diğer Haberler
Yorumlar