17.06.2019
Kullanıcı Adı:   Şifre:   Beni Hatırla

Yeni Üye  |  Şifremi Unuttum

Haber Detayı
THOMAS COOK İSKANDİNAVYA BİRİMİNİ SATIYOR
Avrupa seyahat pazarının ikinci büyük grubu Thomas Cook'un İskandinavya'daki şirketleri için alıcı çıktı. Grubun bölgedeki 4 tur operatörü ve bir havayolu şirketinin satışı gündemde....
Turizmgazetesi- Zarar hanesi giderek büyüyen Thomas Cook, İskandinavya’daki şirketlerini satışa çıkardı. 
 
Grubun İskandinav ülkelerinde faaliyet gösteren 4 tur operatörü ve 1 havayolu şirketi için Alman-İsveç ortaklığı Triton Partners’in talip olduğu bildirildi. 
 
Thomas Cook’tan yapılan açıklamaya göre, Triton Partners, grubun tur operatörü şirketleri Ving, Spies, Tjaereborg ve Globetrotter ile Norveç, İsveç, Danimarka ve Finlandiya’da faaliyet gösteren havayolu şirketi Scandinavia’yı almak istiyor. 
 
Satın alma teklifi ile ilgili fiyat açıklanmazken, teklifin inceleneceği bildirildi. Thomas Cook İskandinavya’da 2018/2019 mali yılının ilk yarısında 67 pound ciro kaybına uğramıştı. Geçtiğimiz yılın ilk yarısında bu pazarda toplam 614 milyon pound ciro elde eden Thomas Cook, bu yılın ilk yarısında ise 547 milyon pound ciro yapabildi. 
 
Thomas Cook İskandinavya’ya talip olan Alman-İsveç ortaklığı Triton Partners, bu satın alma gerçekleştiği takdirde İskandinavya pazarına ilk kez giriş yapmış olacak. Daha çok Almanca konuşulan ülkelerde; Benelüks bölgesinde; Fransa, İtalya, İspanya ve İngiltere’de orta segmente odaklanan Triton Partners, Mart 2019’da Hollanda merkezli tur operatörü Sunweb’i satın almıştı. Avrupa genelinde 72 bin çalışanı bulunan Triton Partners’in toplam cirosu 14 milyar avro civarında. 
 

24-05-2019 12:00

(Paylaşmak için önce 'Beğen'i tıklayınız.)
 
Kullanıcı Yorumları
Bu habere henüz yorum yapılmamıştır.

Habere Yorum Gönder
Başlık:
 
İsim (ya da) Rumuz:
 
E-Posta:
     
Yorum:
 
Diğer Haberler
Yorumlar