26.06.2019
Kullanıcı Adı:   Şifre:   Beni Hatırla

Yeni Üye  |  Şifremi Unuttum

Haber Detayı
BEBEK OTELİ YENİ KONSEPTİYLE AÇILIYOR
'The Stay' otellerinni sahibi Muzaffer Yıldırım 20 yıllığına kiraladığı Bebek Otel'i yeni konseptiyle hizmete açıyor. Yıldırım fiyatlarımız yüksek olacak dedi

 

İstanbul’un sembollerinden olan Bebek Otel yeni konseptiyle  açılıyor.
 
Otelcilikte ‘The Stay’ markası işmetmecilik yapan Muzaffer Yıldırım, 20 yıllığına kiraladığı Bebek Otel’i yenilenmiş haliyle ay sonunda açıyor. Yıldırım Bebek Otel'de oda fiyatlarını pahalı satacaklarını söyledi.
 
Sefer Levent’in Hürriyet Gazetesi’ndeki habere göre Yıldırım, İstanbul’da Haliç’te bir tersaneyi ve Alaçatı’da bir tavuk çiftliğini de otele dönüştüreceklerini Küba’nın ilk Türk otelini de açmayı hedeflediklerini belirterek Bebek Otel’in beşinci otelleri olacağını otelin ‘The Stay collection’ markaları içinde yer alacağını belirtti
 
Küba Havana'da otel açıyor
Türkiye’de başlayıp, Türk markası olan Stay’i dünyada da büyütmek istediklerini belirten Yıldırım, " Londra, New York, Amsterdam, Los Angeles’ta hedeflerimiz var. Ayrıca Küba’da da ilk Türk otel yatırımı için kolları sıvadık. Havana’daki otelimiz kısa vadede açılacak.” Diyor.
 
Tavuk çiftliğini otele çevirecek
 
Muzaffer Yıldırım, önümüzdeki en yakın projelerden bir tanesinin İstanbul’da Haliç tersanesinde olduğunu söyledi. Eski atölyelerin bulunduğu bir yeri The Stay markasıyla otele dönüştüreceklerini ifade eden Yıldırım, " Hatta mümkün olursa bu oteli de The Stay markasıyla DasDas ile birleştireceğiz. Bir ilk olarak bir oteli tiyatro konser alanıyla bir arada yaşatmak istiyoruz. Ayrıca 2021’de, Alaçatı’da eski bir tavuk çiftliğini otele ve residence dönüştürmeyi planlıyoruz. 3 yılda 15 milyon dolarlık yatırım daha yapacağız. Bizim grup aslında entertaintmant dünyasında bir buzdağı. Şimdilik sadece ucu görünüyor." ifadelerini kullandı.
 
İsmi aynı kalacak
 
Bebek Otel’de lobi, odalar, restoran gibi tüm mekanlar özüne sadık kalınarak baştan aşağıya yenileniyor. Muzaffer Yıldırım otel sahiplerine 15-20 teklifin geldiğini ve sonunda kendilerinde karar kıldıklarını söyledi. Anlaşma gereği kiralama koşulları ile ilgili detaylı bilgi vermeyen Yıldırım, oteli yenilerken yapısına hiç dokunmadıklarını bir santimetrekare büyütmek bir tarafa aksine küçültüklerini söyledi. Muzaffer Yıldırım, otelin alt katındaki Ambassador’ın yerini Dragon’un alacağını da açıkladı. Yıldırım, “Dragon, dünya çapında lezzeti ile bilinen Çin lokantalarından biri” dedi.
 
Pahalı satacağız
 
Muzaffer Yıldırım, Bebek Otel'de fiyatların pahalı olacağını 500-600 Euro'nun üzerinde oda satmayı planladıklarını ifade etti. Bu fiyatlara da satmaya başladıklarını söyleyen Yıldırım, " İtalyan altı aile bir haftalığına rezervasyon yaptı bile. 22 odamız var. 11’i deniz 11’i kara tarafına bakıyor. 2 odayı bina sahiplerine ayırdık. Bugüne kadar otel yatırımımız 10 milyon doları buldu. Şimdi Bebek Otel’e 3.5 milyon dolarlık daha yatırım yapıyoruz. Ben kâr etmeyeceğim bir işe girmem." diye konuştu.
 

24-05-2019 10:29

(Paylaşmak için önce 'Beğen'i tıklayınız.)
 
Kullanıcı Yorumları
Bu habere henüz yorum yapılmamıştır.

Habere Yorum Gönder
Başlık:
 
İsim (ya da) Rumuz:
 
E-Posta:
     
Yorum:
 
Bunları Okudunuz mu?
Diğer Haberler
Yorumlar