26.06.2019
Kullanıcı Adı:   Şifre:   Beni Hatırla

Yeni Üye  |  Şifremi Unuttum

Haber Detayı
KKTC TURİZM BAKANI : ACENTELERİN TEŞVİK HAKEDİŞLERİNİ ÖDEYECEĞİZ
KKTC Turizm ve Çevre Bakanı Ünal Üstel, 2017'den beri kısmen ödenen turizm teşviklerinin tümünü haziran ayında ödemek için çalışmaların başladığını açıkladı....

 

 
"Bu sezon elimizden kaçtı gibi görünüyor ama 2020 turizm yılı olacak" diyen Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti (KKTC) Turizm ve Çevre Bakam Ünal Üstel, 2017'den beri kısmen ödenen turizm teşviklerinin tümünü haziran ayında ödemek için çalışmaların başladığını söyledi.
 
Bakan Üstel, 2017'den beri geriye dönük turizm teşviklerinin bir kısmının ödenmediğini belirterek "Charter yapan turizmciler sıkıntı yaşadı. Öncelikli konularımızdan bir tanesi geriye dönük teşviklerin haziran ayı içinde süratli şekilde turizmcimize ödemek. Bu sezon elimizden kaçtı gibi görünüyor ama 2020 turizm yılı olacaktır. O nedenle geriye dönük ne varsa haziran ayı içinde ödemek istiyoruz. Tüm imkanları zorlayacağız ki 2020'de sektörün yüzünü güldürelim. Bunun ardından yol haritası için 4 yıllık bir program hazırlayacağız" dedi.
 
Turist sayısında düşüş yaşandığını, en büyük nedenin de ulaşım olduğunu söyleyen Üstel, "Uçak seferlerini artırmak ve vergilerde indirim için Türkiye ile önümüzdeki dönemde temasları artıracağız" dedi.
 
Üstel, otellerde yerli ürün kullanımını artıracak teşviklerin de gündemde olduğunu, yeni teşvik sistemini önümüzdeki günlerde tartışmaya başlayacaklarını belirterek hükümet programına "2 milyon turist, 2 milyar dolar gelir" hedefini koyduklarını söyledi.
 

06-06-2019 01:30

(Paylaşmak için önce 'Beğen'i tıklayınız.)
 
Kullanıcı Yorumları
Bu habere henüz yorum yapılmamıştır.

Habere Yorum Gönder
Başlık:
 
İsim (ya da) Rumuz:
 
E-Posta:
     
Yorum:
 
Bunları Okudunuz mu?
Diğer Haberler
Yorumlar