26.06.2019
Kullanıcı Adı:   Şifre:   Beni Hatırla

Yeni Üye  |  Şifremi Unuttum

Haber Detayı
ÇİN'Lİ FOSUN TALİP OLUNCA THOMAS COOK HİSSELERİ YÜKSELDİ
Thomas Cook hisselerinin % 18.7'sini elinde bulunduran, grubun en büyüm ortağı Çin'li Fosun Thomas Cook'un yaLnız tur operatörlüğü bölümüne talip olduğu resmen açıklanması ile Yatırım fonu Tritonun da Thomas Cook'a talip olacağını açıklaması üzerine grubun hisse senetleri yükseldi...

 

 
 
Seyahat endüstrisi pazarının en eski firması İngiliz kökenli Thomas Cook‘un bir süreden beri yaşadığı mali sıkıntıya çözüm olarak grubun parça parça satışı için çalışmalar hızlandı.
 
 
Sky News'de yer alan habere göre, Fosun, Avrupa Birliği şirketi olmadığı için grubun havayolu şirketini alamıyor. Bu nedenle Thomas Cook’un yalnız tur operatörlüğüne talip oldu.
 
Haberde Fosun'un teklifini JP Morgan üzerinhden ilettiği belirtiliyor.
 
Haberin basında yer alması üzerine Thomas Cook hisseleri uzun süreden sonra ilk kez yükseldi. Hisse senetlerindeki yükseliş yüzde 17'ye yükseldi.
 
Fosun’dan yapılan teklf ile ilgili olarak Thomas Cook'tan yapılan açıklamada teklifin diğer stratejik seçeneklerle değerlendirileceği belirtiliyor.
 
Thomas Cook bünyesindeki havayolunu satın almak için aralarında Lufthansa Grubu; Indigo,; IAG holding şirketi (Iberia ve Vueling); Ryanair; ve Virgir Air talip olmuştu.
 

12-06-2019 01:14

(Paylaşmak için önce 'Beğen'i tıklayınız.)
 
Kullanıcı Yorumları
Bu habere henüz yorum yapılmamıştır.

Habere Yorum Gönder
Başlık:
 
İsim (ya da) Rumuz:
 
E-Posta:
     
Yorum:
 
Bunları Okudunuz mu?
Diğer Haberler
Yorumlar