16.07.2019
Kullanıcı Adı:   Şifre:   Beni Hatırla

Yeni Üye  |  Şifremi Unuttum

Haber Detayı
ALMANYA'DA TATİL TALEBİ HALA 2018'İN GERİSİNDE
Almanların 10 önemli tatil destinasyonunda gerilemede kısmen iyileşme görülse de Mayıs 2019 itibariyle bir destinasyon dışında talebin ekside olduğu dikkat çekiyor. Antalya'da durum ne?
Turizmgazetesi- 2019 yılına iyi başlayan Almanya seyahat pazarında özellikle Mart ayı ve Paskalya dönemine denk gelen Nisan ayındaki durgunluk yaz sezonuna doğru aşılmaya devam ediyor. 
 
Almanya’da yayımlanan sektör dergisi FVW’nin seyahat acentelerine altyapı hizmeti sağlayan Amadeus şirketi veri tabanından derlediği bilgilere göre, Mayıs ayında paket tur ve son dakika satışlarındaki turizm talebinde belirli oranlarda toparlanma sürdü. 
 
Özellikle Antalya ve Mısırı ile Yunanistan destinasyonlarında Mart ve Nisan’a göre toparlanma eğilimi olduğu gözlendi. 
 
Bu yıl geçen yıllardaki talep patlamasının tersine önemli oranda kan kaybeden İspanya destinasyonlarındaki gerilemede de kısmen iyileşme görülse de eksi hanesinin diğer ülke destinasyolarına göre hala yüksek olduğu dikkat çekiyor. 
 
Buna göre, Mart ve Nisan aylarını 2018’in aynı aylarındaki talebe göre % -18 ve -16’da kapatan Antalya, Mayıs ayını da 2018 Mayıs ayının -8,4 puan gerisinde kapattı. 
 
2019 Mayıs ayında Almanların en önemli 10 tatil destinasyonu arasında sadece Yunanistan’ın Heraklion bölgesinin artıda olduğu gözlendi. Heraklion, Mayıs 2019’u 2018 Mayıs ayına göre %1 artışla kapattı. 

Almanların 10 önemli tatil destinasyonundaki talep gelişimi (%)


13-06-2019 12:00

(Paylaşmak için önce 'Beğen'i tıklayınız.)
 
Kullanıcı Yorumları
Bu habere henüz yorum yapılmamıştır.

Habere Yorum Gönder
Başlık:
 
İsim (ya da) Rumuz:
 
E-Posta:
     
Yorum:
 
Bunları Okudunuz mu?
Diğer Haberler
Yorumlar