16.07.2019
Kullanıcı Adı:   Şifre:   Beni Hatırla

Yeni Üye  |  Şifremi Unuttum

Haber Detayı
RUS POLİSLERE TÜRKİYE'YE SEYAHAT YASAĞI KALDIRILDI
Rusya'da polis teşkilatı bünyesindeki devlet memurlarına getirilmiş olan Türkiye seyahati yasağı kaldırıldı.
Türkiye’nin turizmde birinci pazarı konumundaki Rusya’da önemli bir gelişme yaşandı. Rusya polis teşkilatına mensup memurların yurt dışında tatile gidebileceği ülkelerin arasına Türkiye, Tayland ve Birleşik Arap Emirlikleri de eklendi.
 
Türkrus.com haber sitesinin Rusya’nın önemli gazetelerinden Kommersant'a dayandırdığı haberde, İçişleri Bakanı Vladimir Kolokoltsev kararı imzaladığı ve Rus turistlerin artık Türkiye Tayland ve BAE'ye tatile gidebileceği kaydedildi.
 
Türkiye ve Taylan’ın da aralarında bulunduğu 116 ülkeye İçişleri mensuplarının ve diğer güvenlik teşkilatı çalışanlarının tatile gitmeleri 2014 yılından beri “tavsiye edilmiyor”du. 
 
Fiilen “seyahat yasağı” anlamına gelen bu uygulamanın Bakan Kolokoltsev’in 12 Haziran’da imzaladığı kararname ile kaldırıldığı belirtiliyor.
 
Bu durumda Türkiye ve Tayland gibi iki popüler destinasyon için, aileleriyle birlikte 3 milyon yeni potansiyel müşteri ortaya çıktığı ifade ediliyor. 
 
Kamu görevlilerinin seyahat yasağının kaldırılmasına yönelik talep, geçtiğimiz aylarda Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın Rusya ziyaretinde sektör temsilcileri tarafından Rusya Devlet Başkanı Vladamir Putin'e bizzat aktarılmıştı. 8 Nisan’da Moskova’da gerçekleştirilen Türkiye-Rusya Üst Düzey İşbirliği Konseyi toplantısına katılan TÜRSAB Başkanı Firuz Bağlıkaya’nın, yasağın kaldrılması talebini bizzat Putin’e ilettiği bildirildi.
 

14-06-2019 12:00

(Paylaşmak için önce 'Beğen'i tıklayınız.)
 
Kullanıcı Yorumları
Bu habere henüz yorum yapılmamıştır.

Habere Yorum Gönder
Başlık:
 
İsim (ya da) Rumuz:
 
E-Posta:
     
Yorum:
 
Bunları Okudunuz mu?
Diğer Haberler
Yorumlar