16.07.2019
Kullanıcı Adı:   Şifre:   Beni Hatırla

Yeni Üye  |  Şifremi Unuttum

Haber Detayı
HAVAYOLLARI MÜŞTERİYİ KORUMA VE DESTEKTE SINIFTA KALDI
Avrupa'da havayolu şirketlerinin müşteri mağduriyetleri noktasında müşterileri yeterince bilgilendirmedikleri ve yeterli desteği sağlayamadıkları ortaya çıktı.
Turizmgazetesi- Avrupa’da havayolu şirketlerinin mağduriyet durumunda müşteriye yaklaşımları noktasında sınıfta kaldığı görüldü. 
 
Avrupa Birliği (AB)’nin desteklediği uçuş hakları portalı Flightright, yaptığı bir araştırma, havayolu şirketlerinin mağduriyet durumlarında sanıldığından daha sorumsuz davrandığını ortaya koydu. 
 
Araştırmaya yanıt verenlerin yüzde 23’ü havayolu şirketlerinin bilgi paylaşımı politikalarından şikayet etti. 
 
Flightright araştırmasında yüzde 60’lık kesim ise havayolu şirketlerinin müşteri hakları konusunda yeterince bilgilendirme yapmadıklarını ifade etti. 
 
Ankete katılanların yüzde 70’lik büyük bir bölümü ise sorunlu hallerde havayolu şirketlerinin müşteriyi yeterince koruyup desteklemediği ve uçuşun nasıl devam ettirileceği noktasında müşteriyi yeterince bilgilendirmediğinden yakındı.
 
Flightright araştırmasının ortaya koyduğu bir diğer önemli sonuç da, araştırmada görüşlerine başvurulan yolcuların yalnızca yüzde 50’sinin uğradıkları mağduriyetler için tazminat talebinde bulunmuş olması. Ayrıca ankete yanıt verenlerin sadece beşte birinin uçuş haklarını biliyor olması da ortaya çıkan bir diğer önemli sonuç olarak kendisini gösterdi. 
 
Flightright internet sitesinin yorumunda, bu sonuçların AB’nin müşteri bilgilendirmesi konusundaki politikasını iyileştirip geliştirmek durumunda olduğunu ortaya koyduğu ifade edildi. 
 

17-06-2019 00:00

(Paylaşmak için önce 'Beğen'i tıklayınız.)
 
Kullanıcı Yorumları
Bu habere henüz yorum yapılmamıştır.

Habere Yorum Gönder
Başlık:
 
İsim (ya da) Rumuz:
 
E-Posta:
     
Yorum:
 
Bunları Okudunuz mu?
Diğer Haberler
Yorumlar