16.07.2019
Kullanıcı Adı:   Şifre:   Beni Hatırla

Yeni Üye  |  Şifremi Unuttum

Haber Detayı
TRUMP: DOLAR DEĞER KAZANDIKÇA TURİSTLER AVRUPA'YA YÖNELİYOR
Göreve geldiği günden beri her konuda yaptığı açıklamaları ve ilginç çıkışları ile gündem oluşturan Amerika Başkanı Donald Trump, turizm ile ilgili olarak da ilginç açıklamalar yapıyor...

Trump, Amerikan Doları’nın değer kazanmasıyla turistlerin Avrapa ülkeleri tercih ettiğini söyledi.

Konuyla ilgili olarak Bloomberg’te Leonid Bershidsky imzalı haberde aralarında Türkiye’nin de olduğu ülkelerde turizmdeki canlanmanın da doların değer kazanmasının etkisi olduğu belirtiliyor.
 
Yazıda şöyle deniyor:
“ABD Başkanı Donald Trump "Bu Avro ve diğer para birimleri ABD’yi büyük bir dezavantaja sokan dolara karşı değer kaybettiğinden diğer ülkelerden turistler dolar karşısında değer yitirdiği için daha ucuz hale gelen ülkeleri tercih ediyor. Avrupa ülkelerinin turizmdeki durumları dolar sayesindedir.”
 
Yazıda benzer durumun Türk Lirası ve Mısır poundu için de geçerli olduğu belirtildikten sonra Avrupa ülkelerinde turizmdeki yükselişin doların Avro karşısında değer kazanması tezinin doğru olmadığı, Avrupa’ya gelen turitlerin çoğunluğunu Avro kullanan ülkeler oluşturduğunu bu nedenle Avro-Dolar ilişkisinin iddia edlinen sonuca yol açmadığı ifade ediliyor.
 

17-06-2019 01:55

(Paylaşmak için önce 'Beğen'i tıklayınız.)
 
Kullanıcı Yorumları
Bu habere henüz yorum yapılmamıştır.

Habere Yorum Gönder
Başlık:
 
İsim (ya da) Rumuz:
 
E-Posta:
     
Yorum:
 
Bunları Okudunuz mu?
Diğer Haberler
Yorumlar