16.07.2019
Kullanıcı Adı:   Şifre:   Beni Hatırla

Yeni Üye  |  Şifremi Unuttum

Haber Detayı
HILTON İSTANBUL 50 MİLYON DOLARA YENİLENECEK
Hilton Üst Sınıf Otellerden Sorumlu Türkiye Bölge Müdürü Armin Zerunyan: 'Yatırımcıyla anlaşırsak 2020'de Hilton'u yaklaşık 50 milyon dolar yatırımla baştan aşağı yenilemeyi düşünüyoruz.'
Türkiye'nin ilk 5 yıldızlı oteli olan Hilton İstanbul Bosphorus'un 50 milyon dolarlık yatırımla yenilenmesi planlanıyor. 
 
Yenilemenin 2 yıl süreceği, bu sürede otelin hizmet vermeye devam edeceği belirtiliyor. 
 
Akşam gazetesinden Şenay Büyükköşdere’nin haberine göre, Hilton’un ABD dışındaki ilk oteli olan Hilton İstanbul Bosphorus tamamen yenilenecek. 
 
Hilton Üst Sınıf Otellerden Sorumlu Türkiye Bölge Müdürü Armin Zerunyan, “Yatırımcıyla anlaşırsak 2020'de Hilton’u yaklaşık 50 milyon dolar yatırımla baştan aşağı yenilemeyi düşünüyoruz” diye konuştu. 
 
Son restorasyon 1995'te
 
Yatırımcının henüz yenilenme için onay vermediğini ancak konunun görüşüldüğünü ifade eden Zerunyan, “Hilton İstanbul Bosphorus, turizme ve İstanbul'a 64 yılda büyük değer kazandırdı. Dönemsel olarak güncellenen otelde son restorasyon ise 1995 yılında oldu” dedi. 
 
Avrupa'ya adım atılan ilk otel
 
Planlanan yenilemenin 2 yıl süreceğini anlatan Zerunyan, “İnşaat esnasında otel kapatılmayacak. 3 bölüme ayrılacak ve bu 3 bölümden biri kapalıyken diğer ikisi misafirlere hizmet vermeye devam edecek” diye konuştu.
 
Hilton’un İstanbul için tarihi değeri olan, otantik bir otel olduğunun altını çizen Zerunyan, “Ben kişisel olarak otelin yeni tasarımında yine yerel ve otantik öğeler olmasını isterim. Ancak henüz bu konuda alınmış bir karar yok” diye konuştu. Zerunyan, bu yıl dünyada 100’üncü yılını kutlayan Hilton’un Türkiye’de ise Avrupa’ya ilk adımını attığı Hilton Bosphorus’la 64’üncü yılını kutladığını sözlerine ekledi. 
 

17-06-2019 10:25

(Paylaşmak için önce 'Beğen'i tıklayınız.)
 
Kullanıcı Yorumları
Bu habere henüz yorum yapılmamıştır.

Habere Yorum Gönder
Başlık:
 
İsim (ya da) Rumuz:
 
E-Posta:
     
Yorum:
 
Bunları Okudunuz mu?
Diğer Haberler
Yorumlar