17.07.2019
Kullanıcı Adı:   Şifre:   Beni Hatırla

Yeni Üye  |  Şifremi Unuttum

Haber Detayı
BAKAN ERSOY'UN ŞİRKETİ ETS PROTESTO EDİLDİ
"İşgal altındaki iki adamıza tur düzenleyen aylardır hangi Yunan adasına gitsek şeklinde halkın beynini kemiren Turizm Bakanı Mehmet Ersoy'un sahibi olduğu ETS Tur ve Alman Trivago şirketlerini kınıyoruz. Türk milleti mutlaka gerekeni yapacaktır."

 

Yunanistan’ı Ege Denizi’nde yaptığı arama çalışmaları ve yürüttüğü Türkiye düşmaın politikalar ile bu ülkenin işgal ettiği adalardaki otellerin satışını yapan Kültür ve Turizm bakanı Mehmet Ersoy’un sahibi olduğu ETS tur İsatnbul Harbiye’dek  Etstur önünde protesto edidi.
 
İyi Partinin düzenediği protesto gösterisinde yapılan açıklamada şöyle denildi:
 
"Bir süre işgal altındaki iki adamıza tur düzenleyen aylardır hangi Yunan adasına gitsek şeklinde büyük bütçelerle halkın beynini kemiren Turizm Bakanı Mehmet Ersoy'un sahibi olduğu ETS Tur ve Alman Trivago DLI Turizm şirketlerini esefle kınıyoruz. Türk milleti mutlaka gerekeni yapacaktır."
 
 
Açıklamayı okuyan İyi Patri Başkan Danışmanı Vedat Yenerer şunları söyledi:
 
“Bizler, bugün İYİ Partililer ve sivil toplum örgütlerinin temsilcileri olarak burada Türk milletine anlamlı bir çağrıda bulunmak için bir araya geldik. Bilindiği gibi Yunanistan kurulduğu günden beri bölücü terör örgütü PKK’nın destekçisi ve koruyucusu olan devletlerden biridir. Bu örgütlere DHKPC ve MLKP’nin ardından FETÖ de katılmıştır. Bugüne kadar tüm anlaşmalara rağmen bir teröristi bile iade etmemiştir. Yunan düşmanlığı bitmemektedir. “Yunanistan parlamentosu İzmir’in Yunan işgalinden kurtarıldığı 9 Eylül’ün yıl dönümünde; 9 Eylül 2014 tarihinde “Ermeni ve Rum soykırımları yapılmamıştır” demeyi hapis ve para cezasına çarptıran yasayı çıkartmıştır. Yasada cezalar; 3 ila 6 ay arasında hapis ve 5 bin Avro’dan 20 bin Avro’ya kadar para cezası olarak belirlenmiştir. Bizler, gelirlerinin büyük bir kısmını Türkiye ve Türk milletinden sağlayan, buna rağmen her daim düşmanca tavrından vazgeçmeyen, Ege Denizi'ni kendi denizi haline getiren, 2004 yılından itibaren 18 adamızı fiilen asker çıkartarak işgal eden, uçak ve gemilerimize yönelik düşmanca tavır takınan Yunanistan’ı kınamak ve uyarmak amacıyla, ekonomisi “Türk turistlere” bağımlı olan “Ege’deki Yunan adalarına” yönelik tekrar bir protesto çağrısında bulunuyoruz.”
 
Adalara değil Batı Trakya’ya gidin çağrısı yaptılar
 
Yunanistan’ın 2004 yılından itibaren işgal ettiği 18 Türk adasından çekilmedikçe, Yunanistan parlamentosunun kabul ettiği “soykırım” yasası çekilmedikçe Ege’deki Yunan adalarına gidilmemesi çağrısında bulunan Yenerer, taleplerini şöyle sıraladı: “Biz Türkiye Cumhuriyeti yurttaşları Ege’deki “Yunan adalarına” gitmiyoruz. Siz de gitmeyin… Gitmek isteyen yakınlarınıza gitmemeleri yönünde telkinde bulunmanızı istiyoruz. Vatanımıza gelecek olan ve Yunan pasaportu taşıyan her turiste Türk misafirperverliğini en iyi şekilde göstereceğiz sizin de göstermenizi rica ediyoruz. Yunanistan’ı görme konusunda ısrarcı olan vatandaşlarımızın da Batı Trakya’ya yani Türklerin yoğun olarak yaşadığı Dedeağaç, Gümülcine ve İskeçe gibi şehirlere gitmelerini ve orada Türk esnaftan alışveriş yapmalarını tavsiye ediyoruz. Bu arada bir süre işgal altındaki iki adamıza tur düzenleyen aylardır hangi Yunan adasına gitsek şeklinde büyük bütçelerle halkın beynini kemiren Turizm Bakanı Mehmet Ersoy'un sahibi olduğu ETS Tur ve Alman Trivago DLI Turizm şirketlerini esefle kınıyoruz. Türk milleti mutlaka gerekeni yapacaktır. Bu tavır asla bir düşmanlık değildir. Tam tersine Yunanistan’ın bitmek tükenmek bilmeyen Türk düşmanlığına ve Türkiye’deki destekçilerine yönelik Türk milletinin bir protestosudur. Ege’deki bazı Türk esnafa da turizm sezonu öncesi bir çağrımız var. Fahiş fiyat ve kısa zamanda vurgun politikalarını bırakıp insaflı ve turisti memnun etmeye yönelik fiyat anlayışına dönmelerini istiyoruz.”
 

17-06-2019 09:07

(Paylaşmak için önce 'Beğen'i tıklayınız.)
 
Kullanıcı Yorumları
Bu habere henüz yorum yapılmamıştır.

Habere Yorum Gönder
Başlık:
 
İsim (ya da) Rumuz:
 
E-Posta:
     
Yorum:
 
Diğer Haberler
Yorumlar