16.07.2019
Kullanıcı Adı:   Şifre:   Beni Hatırla

Yeni Üye  |  Şifremi Unuttum

Haber Detayı
SEYAHATE ÇIKANLARIN % 45'İ ŞEHİRLERİ GEZECEK
WTTC'nin JLL ile birlikte hazırladığı 'Hedef 2030: Küresel Şehirlerin Turizm Büyümesine Hazırlığı' raporunda ülkelerin ve seyahat endüstrisi aktörlerinin şehir turizmindeki büyümeye hazır olmaları isteniyor

 

 
Kısa adı WTTC olan Dünya Turizm ve Seyahat Konseyi 2030’da Dünya Turizmi Raporu’nu açkladı.
 
Turizmde olası gelişmeler ve ülkelerin nelere hazırlıklı olmalarına ilişkin değerlendirmelerin yer aldığı raporda herkesin değişen zamanları yakından izleyip geleceğe olası etkileri konusunda hazırlıklı olup gereken düzenlemeler için harekete geçmesi gerektiğine işaret ediliyor.
 
Bu kapsamda şehirlerin turizm büyümesine hazır olmalarına ilişkin ilk kapsamlı değerlendirmelere işaret ediliyor.
 
300 şehire 500 milyon ziyaretçi
 
Araştırmaya göre, 2018'deki 1.4 milyar küresel yolcunun yüzde 45'i şehirleri ziyaret etmek istiyor. Ayrıca, en büyük 300 şehir varış noktasına uluslararası varışlar geçen yıl yarım milyardan fazla seyahate çıktı.
 
Bu konuda dünyanın her yerinden 50 şehir üzerinden yapılan çalışma sonucunda bir endeks oluşturulduğu bu endeks verilerinin iyi değerlendirilmesi isteniyor.
 
Sözkonusu rapora göre bir süreden beri çeşitli ülkelerin bazı bölgelerinde görülen yerel halkaı artan ziyaretçi trafiğinin neden olduğu sorunlar da dikkate alınarak şehir turizminde beklenen artışta bunun dikkate alınarak gerekli önlmlerin alınarak düzenlemeler yapılması isteniyor.
 
'Artık turist istemiyoruz' eylemleri
 
Raporun bu bölümü ile ilgili olarak WTTC Başkanı ve CEO'su Gloria Guevara.şöyle diyor:
 
“Dünyadaki birçok büyük şehirde turizm otoriteleri geleceğe hazırlanmak için yoğun çalışmalar yapıyor. Bununla birlikte, bir kentin gerçekten gelişmesi ve seyahat endüstrisinin sürdürülebilir bir şekilde gelişmesi için, şehir planlama yetkilileri, geliştiriciler, yatırımcılar, yasa koyucular ve topluluk grupları, kentin turizmde gelecekteki beklenen büyümeye ne kadar hazırlıklı olduğunu anlamalıdır. Bu noktada karşılaşabileceği zorluklar yanında fırsatlar da var. ”
 

18-06-2019 12:00

(Paylaşmak için önce 'Beğen'i tıklayınız.)
 
Kullanıcı Yorumları
Bu habere henüz yorum yapılmamıştır.

Habere Yorum Gönder
Başlık:
 
İsim (ya da) Rumuz:
 
E-Posta:
     
Yorum:
 
Bunları Okudunuz mu?
Diğer Haberler
Yorumlar