16.07.2019
Kullanıcı Adı:   Şifre:   Beni Hatırla

Yeni Üye  |  Şifremi Unuttum

Haber Detayı
BALON TURU GENELGESİ MEĞER NEDEN DEĞİŞMİŞ
Kapadokya'da balon turları yönetmeliğinde yapılan değişikliğin günlük slot sayısını 150'den 170'e çıkarması ve değişikliğin AKP'li Cemil Çiçek'in oğlunun bu alanda faaliyet gösterecek şirket kurması ile ilişkili olduğu iddia ediliyor. Cemil Çiçek ilgim yok diyor...

 

 

Kapadokya balon turları pazarında ilginç gelişmeler yaşanmaya devam ediyor.
 
Dorak turizm’in bölgedeki 25 balon şirketinden 19’unu Dorak Turizm CO DMC konsorsiyumu çatısı altında birleştirdi.
Kapadokya’da bulunan balon kapasitesinin yüzde 75’nin tek şirketin kontrolüne girmesine neden olan bu girişim üzerine Rekabet Kurumu soruşturma açtı.
 
Rekabet Kurumu’nun soruşturma açması ile başlayan gelişmelere hergün bir yenisi ekleniyor.
 
Bu arada Sivil Havacılık Genel Müdürlüğü’nün (SGHM) Balon turları ile ilgili yönetmelikte değişiklikler yapması dikkat çekti.
 
Yönetmelik değişikliğinin zamanlaması ve  ilginç raslantılar 
 
Yönetmelik değişikliğinin günlük slot sayısını 150’den 170’e çıkarması, değişikliğin kurulan iki yeni şirketten birinin AKP’li Cemil Çiçek’in oğlunun olduğu iddiası bu alanda faaliyet gösteren firmalar tarafından “İlginç” olarak yorumlanıyor.
 
Kurulacak iki yeni balon şirketinden birine 3, diğerine ise 2 slot hakkı verdiği belirtiliyor.
 
Daha önce ilk uçuş için 100, ikinci uçuş için 50 olan slot hakkı, SGHM tarafından yayınlanan yeni genelgeyle ilk uçuş için 105’e, ikinci uçuş için ise 65’e çıkarıldı. 
 
İmza atmadı, görevden alındı
 
Bu arada bir başka ilginç gelişme daha yaşandı. SGHM Kapadokya sorumlusu görevden alındı.
 
SGHM Kapadokya sorumlusu Sinan Çetinkaya’nın slot sayısının arttırılması kararına imza atmadığı için görevden alındığı ve yerine vekaleten atanan başka biri tarafından kararın imzalandığı ileri sürülüyor. 
 
Çetinkaya’nın, slot hakkı arttırılacaksa bu hakkın mevcut şirketlere verilmesi gerektiği konusunda ısrar edip, yeni balon şirketi kurulmaması konusunda direnç gösterdiği öğrenildi.
 
Cemil Çiçek'in açıklaması
 
Konuyla ilgili  açıklama yapan Meclis eski başkanı Cemil Çiçek, isim benzerliğinden kaynaklı bir yanlış anlama olabileceğini ifade ederek  kendisinin ve akrabalarının bu işle hiçbir ilgisinin olmadığını süyledi.
 

 

 

İsim benzerliğinden kaynaklı bir yanlış anlama olabileceğini ifade eden Çiçek, kendisinin ve akrabalarının bu işle hiçbir ilgisinin olmadığını yineledi.24-06-2019 12:00

(Paylaşmak için önce 'Beğen'i tıklayınız.)
 
Kullanıcı Yorumları
Bu habere henüz yorum yapılmamıştır.

Habere Yorum Gönder
Başlık:
 
İsim (ya da) Rumuz:
 
E-Posta:
     
Yorum:
 
Bunları Okudunuz mu?
Diğer Haberler
Yorumlar