16.07.2019
Kullanıcı Adı:   Şifre:   Beni Hatırla

Yeni Üye  |  Şifremi Unuttum

Haber Detayı
1 Yorum | Yorumlar
SEHA AKSÜ ARAMIZDAN AYRILDI
Aksü'nün cenazesi 24 Haziran Pazartesi (Bugün) Karacaahmet Şakirin Camii'nde kılınacak öğle namazından sonra toprağa verilecek...

 

 
 
Arkadaşımız Yrd. Doç.Dr. Seha Aksü, bir süreden beri maruz olduğu koha  rahatsızlığı sonucu yaşamını yitirdi. Aksü’nün cenazesi 24 Haziran Pazartesi (Bugün) Kaacaahmet Şakirin Camii’ne kılınacak öğle namazından sonra toprağa verilecek.
 
Gazetemiz yazarlarından Aksü, İstanbul Marmara Üniversitesi İktisat Fakültesindeki eğitimi sırasında konaklama sektörüne geçerek 1972 yılında Turban Akçay Tatil köyünde profesyonel iş yaşamına başladı. 1982 yılına kadar Ayvalık Aytaş Oteli ve Marmaris’te Favorita Yüzer Otelin de yöneticilik yaptı. Bu arada Marmara Üniversitesinde Hizmet Pazarlaması ve İstanbul Üniversitesinde Turizm İşletmeciliği üzerine Yüksek Lisans yaparak, Turizm İşletmeciliği konusunda eğitimini İstanbul Üniversitesinde Doktora derecesinde tamamladı.
 
2000 yılına kadar başta Öger grubu ve İhlâs grubunun değişik konaklama işletmelerinde üst düzey yöneticilik yaptı ve bu yıllardan sonra akademik hayata geçerek sırası ile İstanbul Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitütüsü Yüksek Lisans ve Doktora programlarında Marmara Üniversitesi Meslek Yüksek Okulunda Turizm ve Otelcilik ön lisans Programında, Kadir Has Üniversitesi Turizm ve Otel İşletmeciliği Lisans Programında öğretim görevlisi olarak çalışan  Aksü 2007 yılından itibaren Okan Üniversitesi Uygulamalı Bilimler Yüksek Okulunda Yardımcı Doçent olarak dekan yardımcılığı yaptı.
 
Son olarak Okan Üniversitesi Meslek Yüksek Okulu Otel, Lokanta ve İkram hizmetleri Bölüm Başkanlığı ve Otel İşletmeciliği Program Başkanlığı yapan Yrd. Doç.Dr.Seha AKSÜ Erasmus değişim programları ile Macaristan Budapeşte Janoş Üniversitesi ve Avusturya Viyana Modul Üniversitesinde misafir Profesör olarak Turizm dersleri verdi.
 

23-06-2019 12:00

(Paylaşmak için önce 'Beğen'i tıklayınız.)
 
Kullanıcı Yorumları
MuratG.Sengül
25-06-2019 09:23
Seha Abimiz
Ben 17 Yasinda Reform Tur da ise basladigimda (1986 ) bana sahip cikan Rehber abilerimizin en basinda geliyordu . Hakkini kesinlikle ödeyemem. Cok sey borcluyum kendisine.... Mekani Cennet olsun Nur icinde yatsin.... Basimiz Sagolsun ....Murat G. Sengül
Habere Yorum Gönder
Başlık:
 
İsim (ya da) Rumuz:
 
E-Posta:
     
Yorum:
 
Bunları Okudunuz mu?
Diğer Haberler
Yorumlar