16.07.2019
Kullanıcı Adı:   Şifre:   Beni Hatırla

Yeni Üye  |  Şifremi Unuttum

Haber Detayı
THK'NIN TEYYARE EVLERİ, WYNDHAM OTELİ KARIŞIK İDDİALARLA YİNE GÜNDEMDE
İşletmeci ve kiracısı birkaç kez değişen otel, son dönemde mafyadan FETÖ'ye kadar uzanan olaylarla gündeme gelmişti. 265 odalı otelin mülk sahibi Türk Hava Kurumu (THK) kiracı ve işletmeci hakkında dava açmıştı...

 

İstanbul Laleli’deki THK’nın Teyyare Evleri ve Harikzede evleri olarak blinen eskiden Ramada şimdi ise Wyndham adı ile faaliyet gösteren otel kiracı aranıyor.
 
İşletmecisi ile mahkemelik olunan, mülkiyeti  Türk Hava Kurumu  (THK)’ya ait olan 265 odalı otel ile ilgili açılmış davalar devam ederken bir firmaya kiraya verilmişti.
 
THK, yargı süreci istinaf mahkemesinde devam eden yasal süreci beklemeden otele kiracı aramaya başladı.
 
Otel önceki yıllarda değerinin çok altında kiraya verildiği için mahkemelik olmuştu.
 
Bu arada Türk Hava Kurumu yönetim kurulu fesh olduğu halde, yetkisi bulunmamasına rağmen yeni sözleşme imzalama çabasına giren THK yeni yönetiminin bu hamlesinin, istifa eden üyeler tarafından engellenmeye çalışıldığı öğrenildi.
 
Bir süreden beri karışık olaylarla gündemde
 
Mülkiyeti Türk Hava Kurumu (THK)'ye ait olan İstanbul Laleli'deki otel işletmeci ve kiracısı bugüne kadar birkaç kez değişti. 
Otel 2013'te yıllık 20 milyon TL bedelle geçtiğimiz dönem adı akaryakıt kaçakçılığına karıştığı için tutuklanan Keskin Holding tarafından kiralanmış bir başka tartışmalı şirket SBK tarafından işletiliyordu.
 
Otel geçen yıl şimdi adı karışık olaylarla anılan Bora Jet’i alması da tartışmalı olan Amerika’da yaşayan  Sezgin Baran Korkmaz'ın SBK Holding’i ile TURİNG’in Sultanahmet’teki Soğukçeşme Evleri ve Yeşil Konak’ını alan, geçtiğimiz aylarda adı akaryakıt kaçakçılığına karıştığı için tutuklanan Keskin Holding’in sahibi Recep Ercan Keskin arasındaki tartışmalarla gündeme gelmişti.
 
Ne olmuştu
 
Dönemin THK Başkanı Kürşat Atılgan, THK'nın başına gelir gelmez kendinden önceki başkan Osman Yıldırım'ın imzaladığı sözleşme ve protokollerle otelin Keskin Holding'e 'peşkeş çekildiği' iddiasında bulunuyor. Yıldırım hakkında da çeşitli suçlamalarla Ankara Savcılığı'na suç duyurusunda bulunmuştu.
 
Ancak Ankara 30. Asliye Ceza Mahkemesi, Atılgan'ın beyanlarının yalan olduğunu belirterek Yıldırım’a beraat kararı vermişti.
FETÖ'cülerle işbirliği 
Olayın yargıya taşınması üzerine emniyet ve savcılıklardaki kripto FETO 'cülerle işbirliği devreye girdiği basına yansımıştı.
 

28-06-2019 09:17

(Paylaşmak için önce 'Beğen'i tıklayınız.)
 
Kullanıcı Yorumları
Bu habere henüz yorum yapılmamıştır.

Habere Yorum Gönder
Başlık:
 
İsim (ya da) Rumuz:
 
E-Posta:
     
Yorum:
 
Bunları Okudunuz mu?
Diğer Haberler
Yorumlar