16.07.2019
Kullanıcı Adı:   Şifre:   Beni Hatırla

Yeni Üye  |  Şifremi Unuttum

Haber Detayı
1 Yorum | Yorumlar
EN İYİ 10 HAVAYOLUNDAN YALNIZ 1'İ AVRUPA'DAN, THY LİSTEDE YOK
Skytrax'ın geleneksel 'En İyi Havayoyu' anketi açıklandı. THY'nin listeye giremediği En İyi 10'un 9'u Asya'dan. Listede Avrupa'dan yalnız Lufthansa var, o da 9. Sırada. En İyi 10'un il sırasında Qatar, 2. sırada Singapur Havayolları var...

 

 
Skytrax’ın 1999 yılından beri gerçekleştirdiği Müşteri Memnuniyetine Göre Dünyanın En İyi Havayolları anketi sonuçları açıklandı. 
Ankete göre en iyi ilk 10’un 9’u Asya ülekelrnden. ilk 10 listesine Avrupa’dan yalnız Lufthansa  girdi. O da 9. sırada. Lufthansa geçen yıl 7. Sıradaydı.
 
Listenin ilk sırasında Qatar Airways var.  O’nu Singapur Havayolları izliyor. 
Geçen yıl listenin ilk sırasında Singapur yer alrken bu yıl yerini Qatar Airways’e bıraktı. Qatar Airways 2011, 2012, 2015 ve 2017 yıllarında ilk sıradaydı.
 
Anket sonuçları Paris’te Bourget'teki Musée de l'Air et de l'Espace'de düzenlenen törenle açıklandı ve listeye girenler ödülleri verildi.
,
Kategorilere göre
 
En iyi 'düşük maliyetli' havayolları sırasıyla; Malezya merkezli AirAsia, Londra merkezli easyJet. İrlandalı Ryanair, dokuzuncu, Alman Eurowings listenin 10. Sırasında 
 
En temiz
Tayvanlı EVA Air en temiz olarak seçildi, ardından Tokyo merkezli lTokio Japan Airlines ve ANA All Nippon Airways geldi.
 
Diğer kategoriler
 
En İyi Kabin Ekibi için Singapur Havayolları
En İyi Bölgesel Havayolu Bangkok Havayolları 
 
Dünyanın en iyi 10 havayolları
1. Qatar Airways
2. Singapore Airlines
3. ANA All Nippon Airways
4. Cathay Pacific
5. Emirates
6. EVA Air
7. Hainan Airlines
8. Qantas Airways
9. Lufthansa
10. Thai Airways
 
En iyi 10 'düşük maliyetli havayolu
1. AirAsia
2. easyJet
3. Norwegian
4. Southwest Airlines
5. AirAsiaX
6. Jetstar Airways
7. WestJet
8. Indigo
9. Ryanair
10. Eurowings
 

30-06-2019 07:22

(Paylaşmak için önce 'Beğen'i tıklayınız.)
 
Kullanıcı Yorumları
YEG
01-07-2019 21:13
THY
Yalnız Business yolcular arasında bir anket yapılsa belki THY sıralamaya girerdi. Nispeten iyi bir servis verilebiliyor. Ancak Ekonomi klas için aynı şeyleri söylemek mümkün değil. Her gün hem servis kalitesi, hem ikram kalitesi aşağı gidiyor, birde sanki ailesinin bir ferdine kötü bir şeyler söylemişiz surat ifadesinde kadın/erkek hostesler bu imajı daha da geri götürüyor. Son yıllarda haritada bulmakta bile güçlük çekilecek yerlere hat açmak yerine bu tür eksiklikler giderilse belki daha doğru olur. Bunun dışında THY nin yaklaşık 1-1.5 sene önce değiştirdiği web sitesi kalitesi, anlaşılırlık, kullanma kolaylığı gibi konularda sınıfta kalırken, bazı hatların fiyatlamalarında yapılan şark kurnazlığıda yolcuların dikkatinden kaçmıyor.
Habere Yorum Gönder
Başlık:
 
İsim (ya da) Rumuz:
 
E-Posta:
     
Yorum:
 
Bunları Okudunuz mu?
Diğer Haberler
Yorumlar