16.07.2019
Kullanıcı Adı:   Şifre:   Beni Hatırla

Yeni Üye  |  Şifremi Unuttum

Haber Detayı
2 Yorum | Yorumlar
ŞEHİR VERGİSİ BELEDİYEYE BÜTÇESİ KADAR GELİR SAĞLAR
Antalya Büyükşehir Belediyesi bütçesi 2.4 milyar TL. Şehir vergisinden elde edilebilecek gelir 2.2 milyar TL...

 

 
Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Muhittin Böcek'in AKTOB’un 35 yıl kutlama gecesinde yaptığı açıklama ile gündeme gelen “Şehir vergisi” tartışılıyor.
 
Yasal durum ve uygulamanın neden olacağı olası sonuçları tartışılan konunun gündeme gelmesine gerekçe gösterilen elde edilecek gelir iştah kabartıyor.
 
Avrupa’da değişik illerde uygulanan ‘Şehir vergisi’ rakamlarının benzeri Antalya’da uygulanırsa belediyeye bütçesi kadar gelir sağlayacak.
 
Bu rakama şu verilerden ulaşılıyor:
 
Antalya’ya geçen gelen yabancı ziyaretçilerin geceleme sayıları dikkate alındığında verginin de geceleme üzerinden kişi başına 5 Avro olması halinde belediyenin geliri 351 milyon Avro’nun bugünkü kur üzerinden karşılığı  2.3 milyar TL ediyor.
Antalya Büyükşehir Belediyesi’nin topl bütçesi 2.4 milyar TL. Bu durumda belediye şehir vergisinden bütçesi kadar gelir elde eder.
 

01-07-2019 08:54

(Paylaşmak için önce 'Beğen'i tıklayınız.)
 
Kullanıcı Yorumları
saitkiyak
07-07-2019 12:47
Sanki Turist o kadar çok
Şehir vergisi alınmaz demiyorum ama önce bir işletmeleri doldurun millet bu doluluktan izdiham yaşasın işletmeler şikayetçi olsun hadi bir nebze ama siz daha dünya markası değilsiniz nerede olduğunuzu bilmeniz gerekiyor.
metinsert
03-07-2019 16:59
yapmayin allah askina ...
Nereden cikti sehir vergisi simdi .... gun basi 5 Euro sehir vergsi almaya kalkarsaniz bu turisti bir daha bulamazsiniz Antalya bolgesinde . Yapmayin lutfen , ayaginiza kursun sıkmayın boyle yersiz ve zamansiz bir teklif ile. İleride belki olabilir ama simdi degil beyler, emlak vergi gelirleri sizlere yetmiyor mu ? gece basi oda basi 1Euro deseniz anlarim ama 5 Euro olacak sey degil. bu yanlis dusunceden vazgecin derim. göbegimiz catladi Türkiye ye turist getirecegiz diye, yapmayin allah askina...siz Venedik degilsiniz,siz New York degilsiniz , Barcelona degilsiniz. tekrar düsünün ....
Habere Yorum Gönder
Başlık:
 
İsim (ya da) Rumuz:
 
E-Posta:
     
Yorum:
 
Bunları Okudunuz mu?
Diğer Haberler
Yorumlar