16.07.2019
Kullanıcı Adı:   Şifre:   Beni Hatırla

Yeni Üye  |  Şifremi Unuttum

Haber Detayı
1 Yorum | Yorumlar
KONTRAT DÖNEMİNE GİRİLDİ HERKES GERÇEKÇİ OLMALI
POYD Başkanı Ülkay Atmaca, 2020 ile ilgili kontrat görüşmelerinde tarafların gerçekçi davranması, otel müdürlerinin patronun gözüne gireceğim diye abartılı vaadlerde bulunmaması gerektiğini söyledi

 

 
Kontrat dönemine girilmesi ile birlikte 2020 yılı ile ilgili değerlendirmeler yapılmaya başlandı.
 
Profesyonel otel yöneticileri 2019 yılının iyi geçtiğini, bunun 2020 yılına taşınması için değerlendirmelerin gerçekçi olması gerektiğini söylüyor.
 
Kısa adı POYD olan Profesyonel Otel Yöneticileri Derneği Başkanı Ülkay Atmaca bu noktada profesyonel yöneticilerin patronun gözüne girmek için gerçekçi olmayan abartılı bütçelerden kaçınması gerektiğini söyledi.
 
POYD’un Side Çolaklı’daki Kamelya Collection Selin Hotelde yapılan aylık yemekli toplantısında konuşan Ülkay Atmaca, bu yıl özellikle Rusya pazarı ile ilgili önceki yıllara göre daha gerçekçi yapıldığını, yıl başında az sayıda da olsa yanlış hesap yapanların yanıldıklarını bu nedenle yüksek sezonda bile fiyat indirimine gidilmesine rağmen düşük doluluk sorunu yaşadıklarını söyledi.
 
Atmaca, otel yöneticilerinin pazar gerçeklerinden kopuk sırf patronun gözüne girmek için bütçe hazırlamaması gerektiğini bunun hem işverene hem kendilerine hem de sektöre zarar verdiğini belirterek yeni kontrat döneminde hem tur operatörleri ile oteller hem de otel sahipleri ile profesyonel yöneteciler arasındaki ilişkilerin gerçekçi olması gerektiği konusunda uyardı.
 

03-07-2019 01:25

(Paylaşmak için önce 'Beğen'i tıklayınız.)
 
Kullanıcı Yorumları
kompedan
04-07-2019 21:10
Karlılık?
Karlılık mevcutmu? Varolan herseydahil sisteminde halimiz ortada. Varolan firmalar yeni pazarlar yahut eskiden sık çalışılan pazarları yeniden canlandırma yoluna gitmeli. Otelciye düşen, sadece elde olanlarla yetinmek değil online mecralarda daha çok vurgulama yapabilmeliler. Sadece ziyaretler, standart kontratlar, aynı pazarlar ve süregelen HD sistemi ve doldur boşalt mantığıyla bu dertler bitmez.
Habere Yorum Gönder
Başlık:
 
İsim (ya da) Rumuz:
 
E-Posta:
     
Yorum:
 
Bunları Okudunuz mu?
Diğer Haberler
Yorumlar