16.07.2019
Kullanıcı Adı:   Şifre:   Beni Hatırla

Yeni Üye  |  Şifremi Unuttum

Haber Detayı
GASTRONOMİ VE EKOLOJİ B2B WORKSHOP'lLARI ÜLKE GENELİNE YAYILACAK
İlki geçen ay 30 ülkeden 60 tur operatörünün katılımı ile Tokat'ta gerçekleştirilen Ekoloji ve Gastronomi buluşmalarının gördügü ilgi üzerine diğer illere de taşınacak. worshopun ikincisi 15-19 kasım'da Kapadokya'da, 2020'de İzmir'de yapılacak

 

 
Pazarlamaya farklı  bir kanal açmak amacıyla balatılan B2B workshopları uluslararası ve ulusal alanda yelpazesi genişleyerek büyüyor.
 
TravelShop Turkey, üç yıl önce İstanbul’da Emit Fuarı’nda başlattığı B2B workshoplarında dünyanın çeşitli ülkelerinde turizmin farklı kesimlerinde faaliyet gösteren firmaların sahip ve profesyonel yöneticilerinin konuları ile ilgili partnerler bulmak üzere yüzyüze görüşmeler yapılmasını sağlıyor. 
 
 
Organizasyonu uluslararası alanda Dubai, Vietnam, Arnavutluk ve KKTC’de yurtiçinde de İstanbul’da Emit fuarından sonra Anadolu’ya taşıyan TravelShop Turkey Genel Müdürü Murtaza Kalender, “Bu kapsamda ilkini geçen ay Tokat’ta İç Anadolu ve Karadeniz’den gelen firmalari ile 30 ülkeden 60 tur operatörünün katılımıyla Tokat Dedeman Hotel’de Ekoloji ve Gastronomi düzenledikleri belirterek şunları söyledi:
 
“ Workshop’tan sonra yabancı katılımcılara; İzmit, Ankara, Çorum, Hattuşaş, Sivas ve Kapadokya’yı içeren turlar ile ükemizin değişik yerlerini gezdirdik. Tur operatörleri ile dalından asma yaprağı toplatıp sarma güzellik yarışması düzenledik.
 
Kiraz tarlasında kiraz güzeli seçtik, birlikte fırında ekmek pişirip gözleme yaptık. tur operatörlerine Türkiye’nin doğal güzelliklerini yerinde göstermenin keyfini yaşadık.
 
Yabancı konuklar gittiğimiz her yerde incelemelerde bulundu görüşmeler yaptı. Buralardan aldıkları bilgi ve gördükleri potansiyel üzerine B2B workshoplarının buralarda da yapılmasını istedi.
 
Buradan hareketle biz de o illerdeki yöneticiler ve sektör mensupları ile görüştük hepsi konuyla ilgilendi. Bunun üzerine ilki kasım ayında Kapadokya’da arkasından 2020’de İzmir’de olmak üzere B2B workshoplarını Anadolu’ya yayma kararı aldık.”
 
Kalender Tokat’taki etkinliği valilik ve Tokat İl Turizm Müdürülğü’nün sağladığı destek ve yardımlar için teşekkür ettiğini bunun diğer illerde yapılacak etkinlikler için de örnek olacağını söyledi.
 

08-07-2019 12:11

(Paylaşmak için önce 'Beğen'i tıklayınız.)
 
Kullanıcı Yorumları
Bu habere henüz yorum yapılmamıştır.

Habere Yorum Gönder
Başlık:
 
İsim (ya da) Rumuz:
 
E-Posta:
     
Yorum:
 
Bunları Okudunuz mu?
Diğer Haberler
Yorumlar