16.07.2019
Kullanıcı Adı:   Şifre:   Beni Hatırla

Yeni Üye  |  Şifremi Unuttum

Haber Detayı
ÖZYEĞİN İLE ACCOR ÖĞRENCİLERE STAJ İÇİN PROTOKOL İMZALADI
Protokol ile Accor bünyesindeki Raffles, Orient Express, Banyan Tree, Delano, Sofitel Legend, Fairmont, SLS, SO/, Sofitel, The House of Originals, Rixos, Onefinestay ve Swissôtel'de öğrencilere staj ve iş olanağı sağlanıyor

 

 
 
 
Özyeğin Üniversitesi Accor grubu ile öğrencilere staj olanağı sağlayan işbirliği protokolü imzaladı.
Çekmeköy Kampüsü’nde gerçekleşen imza törenine Özyeğin Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Esra Gençtürk, Accor Lüks Markalar Türkiye Bölge Başkan Yardımcısı ve Swissôtel The Bosphorus, Istanbul Genel Müdürü Uğur Talayhan, Özyeğin Üniversitesi Uygulamalı Bilimler Yüksekokulu Müdürü Teoman Alemdar ve Accor Yeni Doğu Avrupa Bölge Kıdemli Yetenek ve Kültür Direktörü Meltem Çelikarslan katıldı.
 
İş birliği kapsamında Özyeğin Üniversitesi Uygulamalı Bilimler Yüksekokulu Otel Yöneticiliği Bölümü öğrencilerine, Accor’un Türkiye ve dünyadaki tüm markalarının altında yer alan otellerde öncelikli staj imkanı tanınacak ve işe alım süreçlerinde Özyeğin Üniversitesi Otel Yöneticiliği Bölümü öğrencileri tercih edilecek. Ayrıca bu iş birliği çerçevesinde Accor bünyesinde çalışan orta ve üst düzey yöneticilerin kurumsal eğitimleri Özyeğin Üniversitesi Uygulamalı Bilimler Yüksekokulu Otel Yöneticiliği Bölümü akademisyenleri tarafından verilecek. 
 
İki kurum arasında imzalanan iş birliğine ilişkin görüşlerini sunan Özyeğin Üniversitesi Uygulamalı Bilimler Yüksekokulu Müdürü  Teoman Alemdar; “Accor grubu ile bu iş birliğini imzalamış olmamız Otel Yöneticiliği Lisans Programımıza güç kattı. Ayrıca öğrencilerimize lüks ve üst pazar grubunda yer alan, Raffles, Orient Express, Banyan Tree, Delano, Sofitel Legend, Fairmont, SLS, SO/, Sofitel, The House of Originals, Rixos, Onefinestay ve Swissôtel gibi Accor markalarına açılma imkanı verdi. Bu anlaşmayla öğrencilerimize sektörün lider kurumlarında staj ve iş imkanı sağlarken, Accor’un kurumsal eğitim ihtiyaçlarına da özel tasarımlar çerçevesinde cevap vermeyi hedefliyoruz” dedi. 
 
Accor Lüks Markalar Türkiye Bölge Başkan Yardımcısı ve Swissôtel The Bosphorus Istanbul Genel Müdürü Uğur Talayhan ise görüşlerini “Özyeğin Üniversitesi gibi değerli ve önemli bir kurumun destekçisi olmak bizler için çok anlamlı. Amacımız sevgili Özyeği Üniversitesi öğrencilerinin Accor grubunun dünyadaki gücünden en iyi şekilde faydalanmalarını sağlamak ve otelcilik hayatlarına sınırların ötesine taşıyabilmelerine katkıda bulunabilmek” şeklinde ifade etti.
 

09-07-2019 12:00

(Paylaşmak için önce 'Beğen'i tıklayınız.)
 
Kullanıcı Yorumları
Bu habere henüz yorum yapılmamıştır.

Habere Yorum Gönder
Başlık:
 
İsim (ya da) Rumuz:
 
E-Posta:
     
Yorum:
 
Bunları Okudunuz mu?
Diğer Haberler
Yorumlar