• 09 Ocak 2009 11:29
  • 0
  • 1 DAKİKA OKUMA SÜRESİ

Last call

Bu yazıyı dinleyin
Yusuf Hacısüleyman 09 Ocak 2009 Last callYusuf Hacısüleyman

Bugün onu son yolculuğuna uğurluyoruz İzmir’den. Cana yakın kişiliği ile etrafındaki tüm insanların sevgisini ve saygısını kazanmış olan Bülent Özer artık aramızda yok.

1997 yılında Belekte görev aldığım günlerde tanıdım onu; Londra’da yaşayan turizmciyi. Ülkesinin tanıtımı için koşturan; Türkiye’nin ilk golf tur operatörlüğünü hayata geçiren ve Türkiye’yi uluslararası platformda golf turizm sektörü içinde temsil eden Bülent Özer bu dünyadaki işlerini henüz bitiremeden yılbaşı günü gözlerini bir daha açmamak üzere yumdu.

Daha çok değil,bir hafta öncesinde çok yakın dostu ve eski ortağım dediği Londra’daki Sarastro ve Papageno restoranların sahibi Reşat beyi kaybetmişti, hani o restoranın önünde yaz günleri bir taburede oturan adamı. Kader bu olsa gerek,on gün arayla iki dost son yoluculuğa adeta beraber çıktılar.

Sektör onu Alternatif Travel ve Millenium Golf olarak tanırdı. Yakın çevresindekiler ise onu bir dost olarak tanırdı. Golf fuarları için bizi götürmediği yer kalmadı, Portekiz Faro’dan Amerikanın Jacksonville’ne kadar, bizi golf konusunda ikna etmek için didinip durdu, "Turkishgolf" platformunu yarattı, İngiltere’den direkt uçuşlar için çabalayıp durdu, Manchester’dan Londra’dan.

Her yıl aralık ayında giderdim Londra’ya, bu yıl ocak ayına bırakmıştım seyahatimi. Önceden Bülent’i arar müzikallere biletlerimi almasını rica ederdim, o da yıllardır beni tanıdığı için bazen önceden hazırlık bile yapardı, buna git şuna git diye ve her seferinde muhakkak bir "Sarastro" akşamımız olurdu beraber…

"Reşat bey, bak Türkiye’den dostlarım geldi" derdi ona hep. Yılbaşı sonrası onu arayıp programımı bildirmek üzereyken acı haberi ileten telefon geldi… Son çagrı bu kez kendisi için gelmişti.

Haftaya yine Londra’dayım… Ama Sevgili Bülent, biliyorum ki, Londra sensiz çok ıssız ve yalnız olacaktır, ama sen bugün yalnız değilsin, dostların bugün seninle beraber İzmir’de olacaktır… Ve kalplerimizde yasayacaksın.
 

Diğer Yazılar